Zajímavosti

Startuje nový systém Microsoftu. NÁVOD, jak nainstalovat Windows 11

Startuje nový systém Microsoftu. NÁVOD, jak nainstalovat Windows 11
Zdroj: profimedia.cz

Nový systém Windows 11 Microsoft vypustil v pondělí večer. V obchodech už tak zákazníci můžou narazit na počítače a jiná zařízení, která budou mít tento systém automaticky předinstalovaný. Pokud i vy chcete přejít na nový systém, připravili jsme pro vás návod.

V obchodech už by mělo být nyní možné nová zařízení pořídit s předinstalovanými jedenáctkami. A těm počítačům v prodejnách, které mají předinstalované desítky, by měl být nabídnutý hned po zakoupení update. Pokud nový Windows 11 chcete i na svém zařízení, musíte udělat několik kroků.

Nejdříve je potřeba zjistit, jestli je váš počítač podporován. K tomu Microsoft vytvořil aplikaci PC Health Check (ke stažení zde), kde můžete zjistit, jestli váš počítač splňuje minimální požadavky na Windows 11.

Související obsah

​Pokud požadavky splňujete, můžete zkontrolovat, jestli je aktualizace systému Windows 11 připravena pro vaše konkrétní zařízení. A to tak, že otevřete nastavení služby Windows Update (Nastavení -> Aktualizace a zabezpečení -> Windows Update) a vyberete Vyhledat aktualizace.

Je ale možné, že tuto verzi ještě k dispozici mít nebudete. Microsoft totiž bude nový systém vypouštět ve vlnách až do poloviny příštího roku. Dříve na řadu přijdou novější počítače a jiná zařízení. Na starší se dostane až ve chvíli, kdy bude mít společnost jistotu, že update nezpůsobí problémy.

Windows 11 nabízejí především kosmetické změny oproti Windows 10. Jinak bude vypadat například nabídka Start, okna aplikací či dělení obrazovky. Co vše se změní, si můžete přečíst ve článku zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz