Domácí

Rozmary počasí: V Česku padaly teplotní rekordy. Hasiče zaměstnal silný vítr

Česko má za sebou velmi teplý den. Na sedmi místech v úterý dokonce padly teplotní rekordy. Hlavně na Moravě a ve Slezsku bylo až 25 °C. Problémy ale působil vítr. Hasiči zasahovali třeba v Olomouckém kraji nebo na Hodonínsku, kde museli hasit požár v lese.

Nezvykle teplé počasí na jihu Moravy zbláznilo přírodu. Třeba v Podivíně v okolí hlavní silnice dokonce rozkvetly kaštany. Na sedmi meteorologických stanicích padly teplotní rekordy. Teploty jako v létě naměřili meteorologové třeba v Karviné nebo Ostravě.

"S letním dnem, tzn. s teplotou přes 25 °C, se v říjnu setkáme tak jednou za čtyři roky," vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

Související obsah

Pocitovou teplotu ale snižoval silný vítr. Třeba v Olomouckém kraji napočítali hasiči okolo 40 výjezdů. Vítr poškodil třeba střechu jídelny v Mikulovicích, komplikoval provoz vlaků u Moravského Berouna, na několika místech poškodil dráty elektrického vedení a v Litovli zase uvolnil plechy na jedné z budov.

Vítr notně zkomplikoval i zásah hasičů u požáru lesa na Hodonínsku u Bzence. Oheň tam zasáhl asi 10 hektarů poblíž železnice. 19 jednotek hasičů ho dostalo pod kontrolu až kolem půl druhé v noci. Vůbec nejvíc foukalo v Jeseníkách a Beskydech, poryvy větru na Šeráku a Lysé hoře překonaly i rychlost 100 kilometrů za hodinu.

ls, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz