Domácí

Autobus na jihu Čech srazil cyklistu. Při převozu do nemocnice zemřel

Autobus na jihu Čech srazil cyklistu. Při převozu do nemocnice zemřel
Zdroj: Policie ČR

Tragická nehoda zaměstnala ve středu ráno všechny záchranářské složky. U Vyššího Brodu na Českokrumlovsku srazil autobus 57letého cyklistu. Ten při převozu do nemocnice zemřel.

Policisté ve středu krátce po půl šesté ráno přijali oznámení o dopravní nehodě cyklisty a autobusu na silnici II/163 u obce Vyšší Brod na Českokrumlovsku. "Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič autobusu jel po komunikaci ve směru od Loučovic na Vyšší Brod. Patrně přehlédl neosvětleného cyklistu bez reflexních prvků jedoucího stejným směrem a narazil do něj přední části autobusu," popsala situaci policejní mluvčí Lenka Pokorná.

Sedmapadesátiletý cyklista utrpěl velmi vážná zranění. Záchranáři jej po ošetření transportovali do nemocnice. I přes veškerou snahu zdravotníků však při převozu zemřel. Nikdo další se při nehodě nezranil.

Související obsah

"U 50letého řidiče autobusu policisté provedli dechovou zkoušku, která byla negativní," doplnila Pokorná. Vyšetřovatelé vyčíslili škodu na nejméně 45 tisíc korun.

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). "Okolnosti nehody, její příčinu, průběh a míru zavinění nyní prošetřují českokrumlovští policisté," sdělila Pokorná.

Policisté apelují, aby zejména v tomto podzimním počasí, které doprovází i snížená viditelnost, byli lidé na silnicích velmi opatrní. "Všem nemotorizovaným účastníkům silničního provozu doporučujeme, aby užívali reflexní prvky i v době a v místech, která nejsou ze zákona vymezená. Starším 18 let policisté doporučují použít i ochrannou přilbu," uzavřela Pokorná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz