Domácí

Řidič kamionu tvrdí, že ho vybrzdil cyklista. Ten ale říká, že vše bylo jinak

V úterý redakce TN.cz informovala o vyhroceném konfliktu mezi řidičem kamionu a cyklistou, který se odehrál minulý týden na příjezdu do Hradce Králové. Šofér kamionu popsal, jak ho muž na kole bezdůvodně předjel a ohrozil tím svůj život. Cyklista ale celou konfrontaci popisuje úplně jinak.

Kamion rozjíždějící se po brzdění v křižovatce, před kterým se náhle z pravé strany objevuje cyklista, seskakuje z kola a něco směrem k šoférovi křičí a výrazně u toho gestikuluje.

Podle řidiče nákladní soupravy Romana J., který redakci TN.cz poskytl záběry z palubní kamery, je jasným "padouchem" muž na kole, který najetím před 45tunový nákladní kolos hazardoval se životem. A zachránil ho prý i automatický systém, který kamion přibrzdil, protože zachytil překážku na silnici.

Redakci TN.cz se ovšem po zveřejnění článku ozval muž, který tvrdí, že právě on je oním cyklistou, který se dostal "do křížku" s naloženým kamionem. Celou událost ale popisuje odlišně. Mimo jiné podle něj o žádné vybrzdění nešlo.

Související obsah

"Kamion nás předjel, ale když si spočítáte naši rychlost, tak my jsme s kolegou museli vyjet na chodník, aby nás tam ten řidič neskřípl. Nic jiného, než kamion podjet nám v tu chvíli nezbylo, v ten moment jsme byli rozjetí," přidává svoji verzi příběhu Michal K.

Zároveň ovšem uznává, že podjetí kamionu není v pořádku. "Na té kameře vidíte, že když najíždíme do křižovatky, tak on (řidič kamionu) strhává volant doprava. Takže on na nás ještě úmyslně najel a kvůli tomu to všechno vzniklo," obviňuje cyklista šoféra nákladní soupravy Michal K., podle kterého Roman J. "použil vozidlo jako zbraň."

Muž navíc tvrdí, že i on je řidičem z povolání dvacet let a díky tomu přesně ví, jak se chová návěs. "Když jsem mu tam za tou křižovatkou vjel, tak měl na tachometru maximálně 15 kilometrů v hodině. A že vám řekl, že mu musel (s brzděním) pomoct vozový asistent, tak to je blbost, protože systém pomáhá až při třicetikilometrové rychlosti. Poškození se cítíme být my tím, že na nás dvakrát najel a nejen, že nás dvakrát omezil, ale ohrozil na životě," nebere si servítky cyklista. Před kamion najel prý i proto, že vyhodnotil, že rozjíždějící se vůz stihne v nízké rychlosti zabrzdit včas.

Související obsah

Redakce TN.cz znovu oslovila i řidiče kamionu Romana J. Ten veškerá obvinění Michala K. rezolutně popřel. "Na nikoho jsem nenajížděl, ani by mě nenapadlo, že cyklisty vytlačím ze silnice. Přece se nenechám zavřít, je to absolutní nesmysl. Jestli to chce pán řešit přes policii, tak já s tím problém nemám," vzkázal šofér nákladní soupravy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz