Zajímavosti

"Adoptuji děti, ale odmítám jména, která vybrala jejich matka," svěřila se žena

"Adoptuji děti, ale odmítám jména, která vybrala jejich matka," svěřila se žena
Zdroj: Getty Images

S neobvyklým sporem se svěřila na sociálních sítích jedna žena. Když s partnerem chtěla adoptovat děti, ozval se jejich známý, jehož patnáctiletá dcera byla těhotná a o děti se nemohla postarat. Jenže biologická matka dvojčatům vybrala jména, což se ženě nelíbí. Chtěla by děti pojmenovat tak, jak se už dříve rozhodli s partnerem.

Svou zpovědí na internetovém fóru Reddit žena vyvolala velkou debatu. Kamarád manželskému páru nabídl adopci dvojčat, která čekala jeho patnáctiletá dcera. Ve zpovědi žena používá jen první písmeno křestního jména těhotné dívky - G. Pár nabídku přijmul, jelikož sám adopci plánoval. 

Žena s partnerem dívku ujistili, že i když si děti nechat nechce, bude mít možnost je vídat a být součástí jejich života. Dívka však zájem neprojevila. 

 "G. řekla, že dvojčata nikdy nechce navštívit, i když si to pravděpodobně rozmyslí," sdělila čtyřiadvacetiletá žena v příspěvku na internetovém fóru.

Související obsah

Pár hned poté, co zjistil, že budou mít holčičku a chlapečka, začal hledat jména. "Holčička se bude jmenovat Eleanor na počest manželovy zesnulé sestry, ale budeme říkat Ellie a chlapec bude Evan," napsala žena.  

Minulý týden se však dozvěděli, že G. sama vybrala jména – Walter a Agnes. Ženě a manželovi se však nelíbí a trvají na těch, která vybrali společně. "Ani je nevybrala proto, že by to bylo podle příbuzných, ale proto, že jí přišlo, že ta jména znějí cool," nelíbí se adoptivní matce.

"Budou mít naše příjmení, podle práva to budou naše děti, už o tom bylo rozhodnuto a bylo to schváleno před pěti měsíci. Rodina G. je rozčílená, že nesouhlasíme s jejich 'pravými' jmény a vyhrožují, že se porozhlédnou po jiných rodičích," stěžuje si žena. 

Prozradila, že zvažovala pojmenovat dívku Ellie Agnes, ale jméno Evan Walter pro ní nepřipadalo v úvahu. 

Související obsah

Teď už jen hledají právníka, aby vše sepsali písemně. Trvají na tom, aby se dvojčata stala jejich zákonnými potomky. Rodina biologické matky by pak na ně neměla žádný právní nárok. Chtějí povolit návštěvy matky pouze tehdy, když se na tom s ní a s manželem dohodnou. 

Ve fóru se objevily reakce na situaci. "Neudělali jste nic špatného, ale berte to jako velké varování. Jste si jistí, že chcete přímou adopci? Pokud jsou ochotni dohadovat se o jménech dětí, budou vzdorovat i v jiných věcech," varoval jeden z diskutujících. 

Jiní uživatelé se zase snaží vcítit do role biologické matky.  "Jsou to její děti. Je proto samozřejmé, že by jim chtěla dát jméno. Je to prakticky jediná věc, kterou jim kdy bude moci dát," ozval se další.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz