Smrt

DĚSIVÝ NÁLEZ: V septiku starého domu našli kostry 800 mrtvých dětí

DĚSIVÝ NÁLEZ: V septiku starého domu našli kostry 800 mrtvých dětí
Zdroj: archiv

Policie vyšetřuje nález kostřiček 800 mrtvých dětí, které byly objeveny v septiku při demolici jednoho starého domu. Ten je pozapomenutou noční můrou místních obyvatel.

Tajemný dům, kterému se říkalo "Domov" a byl útočištěm svobodných matek a jejich dětí, stál v západním Irsku. Toto zařízení poskytovalo ženám útočiště a "řešení problémů" od roku 1925 až do roku 1961.

Nešťastnice se tu za úplatu zbavovaly problémů, které jim neplánované těhotenství přineslo. "Když dcery otěhotněly, byly zcela vyloučeny ze společnosti. Rodiny se bály, aby to jejich sousedé nezjistili, protože otěhotnění mimo manželství bylo tou nejhorší věcí na Zemi. Byl to nejhorší zločin, kterého se žena mohla dopustit, i když často otěhotněla kvůli znásilnění," řekla deníku The Washington Post historička Catherine Corlessová. 

Na hromadný hrob dětí se přišlo až tehdy, když na tomto místě mělo dojít k výstavbě domů a dětského hřiště. Strašlivý nález ale osvěžil paměť místních obyvatel. Určité kosterní pozůstatky zde našly už v roce 1995 děti, které si tam hrály.

Související obsah


Z jakých důvodů děti v Domově umíraly? Nešlo jen o přerušená těhotenství. Nechtěné narozené děti umíraly na podvýživu nebo zanedbání péče. Častou příčinou smrti byly také různé nemoci jako spalničky nebo zápal plic. Nález mrtvolek nyní vyšetřuje policie, místní obyvatelé tedy na hrůzostrašné události jen tak nezapomenou.

ČTĚTE TAKÉ:

Nechutnost a zvrácenost: Matka mumifikovala 2 roky své dítě kvůli penězům

Zpěvák skupiny Take That truchlí: "Moje dcera se narodila mrtvá!"

VAŠE PŘÍBĚHY: V šestnácti těhotná a sama
VÁŠ PŘÍBĚH: Pekelné těhotenství! Málem jsem nepřežila!
ZPOVĚĎ: Vymyslela jsem si, že jsem těhotná, abych zachránila vztah

pet, TN.cz

K tématu Smrt

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz