Zahraničí

Texaský student postřelil po hádce ve třídě několik spolužáků

Hádka mezi studenty střední školy v americkém Texasu skončila střelbou. Osmnáctiletý mladík vytáhl zbraň a postřelil ve třídě tři spolužáky a jednoho dospělého. Policie ho po útěku zadržela.

Krvavý incident se odehrál ve středu v rozlehlém školním komplexu s 1900 studenty v Arlingtonu na předměstí Dallasu, informovala agentura AP.

Mladík při konfliktu v učebně tasil zbraň a začal pálit. Jeden z postřelených skončil v nemocnici v kritickém stavu, další je podle lékařů mimo ohrožení života. Do nemocnice putoval ještě jeden člověk, ale po ošetření ho propustili. Čtvrtého ze zraněných záchranáři ošetřili na místě. Tři z napadených jsou spolužáci, čtvrtým je dospělý. Policie neuvedla, jestli jde o učitele.

Související obsah

​Ke školnímu komplexu se sjelo velké množství policejních hlídek i sanitek. Pachatel se dal na útěk a odjel autem. Policie ho po několika hodinách bez dalšího incidentu dopadla a skončil ve vazební věznici. Celá rozlehlá oblast byla uzavřená. Studenty evakuovali školními autobusy a předali rodičům.

Případ vyšetřují agenti Federálního úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF). Zjišťují mimo jiné, jak střelec přišel ke zbrani a pronesl ji do školy.

Nejtragičtější případ střelby ve škole se v Texasu stal před třemi lety poblíž Houstonu. Sedmnáctiletý student vyzbrojený brokovnicí a pistolí tehdy zavraždil deset lidí, většinou spolužáků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz