Zahraničí

Texaský student postřelil po hádce ve třídě několik spolužáků

Hádka mezi studenty střední školy v americkém Texasu skončila střelbou. Osmnáctiletý mladík vytáhl zbraň a postřelil ve třídě tři spolužáky a jednoho dospělého. Policie ho po útěku zadržela.

Krvavý incident se odehrál ve středu v rozlehlém školním komplexu s 1900 studenty v Arlingtonu na předměstí Dallasu, informovala agentura AP.

Mladík při konfliktu v učebně tasil zbraň a začal pálit. Jeden z postřelených skončil v nemocnici v kritickém stavu, další je podle lékařů mimo ohrožení života. Do nemocnice putoval ještě jeden člověk, ale po ošetření ho propustili. Čtvrtého ze zraněných záchranáři ošetřili na místě. Tři z napadených jsou spolužáci, čtvrtým je dospělý. Policie neuvedla, jestli jde o učitele.

Související obsah

​Ke školnímu komplexu se sjelo velké množství policejních hlídek i sanitek. Pachatel se dal na útěk a odjel autem. Policie ho po několika hodinách bez dalšího incidentu dopadla a skončil ve vazební věznici. Celá rozlehlá oblast byla uzavřená. Studenty evakuovali školními autobusy a předali rodičům.

Případ vyšetřují agenti Federálního úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF). Zjišťují mimo jiné, jak střelec přišel ke zbrani a pronesl ji do školy.

Nejtragičtější případ střelby ve škole se v Texasu stal před třemi lety poblíž Houstonu. Sedmnáctiletý student vyzbrojený brokovnicí a pistolí tehdy zavraždil deset lidí, většinou spolužáků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz