Domácí

Instagram oznámil velkou změnu. Ruší jednu z funkcí

Instagram udělal konečnou tečku za IGTV, službou, která měla konkurovat YouTube. Na uživatele ale čekají různé novoty a vylepšení.

Po třech letech končí aplikace IGTV, kterou Instagram plánoval jako konkurenci YouTube na mobilech. Od úterý IGTV a videa ve feedu splynula do jednoho formátu. Vzniklo také nové tlačítko Video tab, kde lidé budou moci snadněji hledat videa.

Pro uživatele to ale může znamenat příjemnou změnu. Jak informovala společnost Facebook, pod kterou Instagram spadá, videa bude možné stříhat, dělat k nim různé filtry a označovat místa, to vše přímo na mobilu.

Takto vypadá Video tab:

Zdroj: Instagram

Související obsah

​"Těší nás, že naše tvůrčí komunita považuje video za klíčové pro sdílení příběhů, zábavy a pro vytváření vazeb s jejich diváky. Proto chceme zjednodušit vytváření a objevování videí na instagramu," uvedl Facebook v prohlášení.

​Instagram představil IGTV v létě roku 2018. Smyslem bylo nabídnout platformu pro delší videa, která mohla mít až 60 minut. Tato videa měla být na výšku a dostupná na Androidu i iOS. "Aplikace byla navržená tak, aby bylo jednodušší najít a sledovat videa na mobilu," popsal výkonný ředitel Instagramu Kevin Systrom podle portálu The Verge.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz