Domácí

Hitem Vánoc letos bude retro. Vyrábí se i ozdoby s motivem covidu-19

Do Vánoc zbývají více než dva měsíce, ale výrobci ozdob teď nemají jediný volný den. Hitem prý letos bude bílá a červená barva a do módy se vrací retro výzdoba vánočního stromečku. Malíři se pro svá díla inspirují nejen na internetu, ale i v showbyznysu.

Pod rukama Andrey Mudruňkové vzniklo velkolepé umělecké dílo v podobě rozkvetlé zahrady. "Čtyři koule levandulí mně trvaly tři hodiny,“ popsala malířka vánočních ozdob. Ještě větší práci jí daly vlčí máky.

"Za směnu dokážu udělat 120 kusů těchhle raket,“ tvrdí další malířka vánočních ozdob Monika Holá. Inspiraci malířky hledají i na sociálních sítích. "Oblíbení jsou ptáčci nebo labutě,“ uvedla vedoucí provozovny v Mrákotíně Růžena Secká.

Na nedávné premiéře Jamese Bonda zaujala Kate Middletonová hlavně svými šaty. Jejich barva a styl byly inspirací i pro vánoční ozdoby. Jinak se ale v Česku prý líbí úplně všechno.

Související obsah

Někteří lidé mají rádi červenou či zlatou, jiní přírodní nebo slaměnou ozdobu. Vyrábí se prasátka, šmoulové i tradiční koule. Za pár chvil ruce malířek vyrobily i motiv covidu-19, o kterém se už dva roky baví celý svět. Jde ale o limitovanou sérii.

Právě covid tohle odvětví pořádně potrápil. V zavřené Evropě nebyl o ozdoby zájem a třeba provozovna v Horním Bradle na Chrudimsku loni zkrachovala. Parta malířek si ale řekla, že to zkusí znovu. Bílá a červená prý budou hitem letošních Vánoc, v kurzu jsou průhledné ozdoby a bohaté špice. Velkým trendem je návrat k retro výzdobě. Objevují se zákazníci, kteří chtějí vyrobit kopie svých starých ozdob.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz