Domácí

Ovčáček připustil, že je Zeman nemocný. Hrad ruší jeho program

Prezident Miloš Zeman v Lánech po hospitalizaci v nemocnici nabírá síly. Právě tam také odvolil. V pátek to ve vysílání Rádia Z řekl mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Ten zároveň poprvé připustil, že je Zeman nemocný.

"Pan prezident poté, co byl hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici, musí nabrat síly. Nemoc může postihnout každého. Musíme si uvědomit, že mu je 77 let, to už je věk stáří," uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček ve vysílání. "Pana prezidenta nebudeme nikde ukazovat. Důležité je, aby nabral síly a mohl přispět k řešení situace po volbách," doplnil Ovčáček.

Ve čtvrtek Zemana navštívil ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral. Ovčáček tehdy uvedl, že jde o plánovanou návštěvu, a není tak důvod k obavám o prezidentovo zdraví. 

Související obsah

Lékař Zemanovi po vyšetření nedoporučil, aby šel volit do volební místnosti. Svůj hlas tak nakonec odevzdal na zámku v Lánech, kam za ním přijela volební komise. Její předseda novinářům řekl, že prezident byl v dobré náladě a celkově vypadal dobře. Na Zaoralovo doporučení se navíc bude upravovat také další Zemanův program.

Hrad tak například zrušil prezidentův nedělní výstup v televizi. Redakce TN.cz proto oslovila prezidentova mluvčího, jestli se bude rušit i další Zemanův pracovní program a schůzky včetně té s premiérem Andrejem Babišem (ANO) v neděli. "Je to pravděpodobné, ale ještě není zcela rozhodnuto," reagoval v SMS Ovčáček.

O prezidentově zdraví se v posledních dnech vedou velké spekulace a debaty. Ostrý spor je například mezi Hradem a bývalou ministryní pro lidská práva a lékařkou Džamilou Stehlíkovou. Ta totiž uvedla, že důvodem Zemanovy nedávné hospitalizace byl podle ní zřejmě metabolický rozvrat v rámci alkoholické jaterní cirhózy. Hrad se proti tomu ostře ohradil a informoval, že na Stehlíkovou podá žalobu. Ta následně oznámila, že také zvažuje, že bude Kancelář prezidenta žalovat.

Zemana ve čtvrtek v Lánech navštívil lékař. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz