Zahraničí

Chorvatsko terorizují sexuální predátoři. Překvapivá reakce starosty

Chorvatsko terorizují sexuální predátoři. Překvapivá reakce starosty
Zdroj: Profimedia

Ženy na chorvatském ostrově Murter podle jedné z nich terorizují sexuální predátoři. V drsné zpovědi popsala, co všechno se jí na tamějších plážích přihodilo. Starosta odsoudil nejenom zvrhlíky, ale i odvážnou ženu, která už nechtěla dál mlčet.

O sexuálním teroru v Chorvatsku se tento týden rozhodla anonymně promluvit obyvatelka ostrova Murter. Ten je podle ní doslova v obležení predátorů, kteří se před ženami obnažují a uspokojují. Ostrov je oblíbený zejména mezi nudisty.

"Ležela jsem na pláži, poblíž byl muž, svlékl se, díval se na mě a začal bez ostychu masturbovat. Nereagovala jsem a on brzy odešel. Ani ne za půl hodiny přišel další a udělal to stejné," popsala pro portál Dnevnik, s čím se musí potýkat.

Její zpověď se dostala k murterskému starostovi Tonimu Turčinovi. "Odsuzuji jakékoliv násilí páchané na jakékoliv osobě, ať už verbální, fyzické, sexuální nebo jakékoliv jiné. Není pochyb o nemorálním chování určitých jednotlivců, které by mělo nepochybně vyústit v potrestání," vzkázal.

Související obsah

​Jenomže se zároveň pustil i do ženy, která o sexuálním teroru začala mluvit nahlas.

"Uvádí, že se jedná o místní lidi z Murteru. Myslím, že je to vážné obvinění proti našemu ostrovu, protože policie dosud neurčila, kdo je pachatelem těchto činů. Označení místní lidé zbytečně poškozuje pověst našeho ostrova, který je zaslouženě proslulý jako ideální turistická destinace pro rodiny," kritizoval Turčinov.

Policie zatím k vyšetřování žádné podrobnosti neuvedla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz