Domácí

Kolaps dopravy v Praze i okolí. Dálnice D5 a D10 uzavřely hromadné nehody

Kolaps dopravy v Praze i okolí. Dálnice D5 a D10 uzavřely hromadné nehody
Zdroj: Policie ČR

Dálnice D5 a D10 ve směru na Prahu v pátek uzavřely hromadné nehody. Srazilo se celkem 10 vozidel, zranění ale podle mluvčí záchranářů byla převážně lehčí povahy. Kolony se začaly pomalu rozjíždět okolo páté hodiny odpoledne. Tou dobou už ovšem kvůli dopravní špičce doprava kolabovala v hlavním městě. Zpoždění nabrala většina autobusů.

Všechny záchranné složky v pátek odpoledne zasahovaly hned u dvou hromadných nehod ve směru na Prahu. K první kolizi došlo před třetí hodinou odpoledne na 37. kilometru dálnice D10. "Jednalo se o pět osobních vozidel. Čtyři lidé se zranili," vysvětlila TN.cz mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

K další nehodě došlo po patnácté hodině na 4. kilometru dálnice D5 nedaleko Rudné. "Srazily se dvě dodávky a tři osobní automobily," objasnila mluvčí.

Jedno vozidlo převáželo penetraci a ta unikla. "Jednotky provedly posyp sorbentem, aby došlo ke zředění látky a mohla být provedena asanace," dodala Zemanová. 

Související obsah

​Při nehodě se zranili podle policie tři lidé, hasiči naštěstí ale ani v tomto případě nemuseli nikoho vyprošťovat. Pomáhali ovšem s převozem zraněného, protože sanitka uvázla v koloně.

"Obě nehody se obešly bez vážných zranění. Všichni pacienti byli transportováni do spádových nemocnic s lehčími až středně těžkými zraněními," sdělila k odpoledním incidentům mluvčí krajských záchranářů Petra Homolová. 

Hromadné nehody na obou místech úplně zablokovaly na zhruba dvě hodiny směr na Prahu. "Na obou dálnicích už se nyní jezdí," sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl po páté hodině.

Řidiči nabírali zpoždění nejen při cestě do Prahy, ale přímo i v hlavním městě. Kvůli dopravní špičce nejela ani většina městských autobusů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz