Zajímavosti

Harry stěží zadržoval slzy. Nedokázal prý už čelit dalším urážkám

Harry stěží zadržoval slzy. Nedokázal prý už čelit dalším urážkám
Zdroj: Profimedia

Při posledním veřejném vystoupení před odchodem z královské rodiny se princi Harrymu leskly v očích slzy. A důvod byl prostý. Nedokázal snášet urážky rodinných příslušníků nejen proti jeho osobě, ale i proti manželce. Tvrdí to uznávaný historik, který své poznatky shrnul v nové knize.

Před odchodem z královské rodiny a stěhováním do Kalifornie bylo poslední povinností Harryho a Meghan zúčastnit se slavnostní mše Společenství národů. Ve Westminsterském opatství si jejich přítomnost vyžádala sama královna, těsně před ceremonií ale zjistili, že se s nimi nepočítá v tradičním slavnostním průvodu, jehož se obvykle účastní všichni hlavní členové královské rodiny. A právě to mělo prince Harryho urazit, informuje britský Mirror.

V průvodu šla jak panovnice Alžběta II., tak princ William a jeho manželka Kate. Nad přítomností Harryho ale visel otazník. Nakonec i přes námitky příbuzných šel v průvodu také.

Související obsah

​Vztahy v rodině se dostaly na bod mrazu poté, co Harry a Meghan oznámili, že se vzdávají svých královských povinností. Ačkoliv se očekávalo, že by se mohli bratři při významné a ostře sledované události udobřit, stal se přesný opak. A Harry to snášel velmi špatně. Zatímco Meghan navzdory napjatým vztahům s příbuznými rozdávala úsměvy na všechny strany, princ byl stále zasmušilejší a smutnější.

Na klíčový moment, který měl ukázat, jaké tou dobou panovaly mezi členy královské rodiny vztahy, se zaměřil ve své knize i historik Robert Lacey.

Upozornil zejména na kontrast mezi princem a jeho chotí. Harryho tvář byla napjatá a neusmíval se. Zaujalo ho také to, že se princ stůj co stůj rozhodl účastnit ceremonie přesně tak, jak je zvykem. Když se William posadil blízko něj, sotva ale bratra pozdravil. Jeho zrychlené mrkání jasně napovídalo, že bojuje se slzami.

Média už dříve upozorňovala, že pár byl naštvaný, když se dozvěděl, že se nemá účastnit tradičního programu. Bylo dohodnuto pouze to, že účast Harryho a Meghan na bohoslužbě ke Dni společenství ve Westminsterském opatství s dalšími vyššími královskými představiteli bude důstojným rozloučením.

Princ Harry se rozhodl vydat knihu o svém životě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz