Naše Česko

Začal Týden inovací. Nejmodernější technologie mají pomoci po covidu

Novinky, nejmodernější technologie a odborné přednášky. V pondělí začal Týden inovací ČR 2021 a milovníci moderních technologií se mají na co těšit. Z místa sledovala dění 6. ročníku reportérka Petra Staňová.

Týden inovací České republiky 2021 od pondělí 11. října do pondělí 18. října přináší po celém Česku desítky příkladů inovačního pokroku a technologických novinek. Inovační veletrh umožní návštěvníkům setkat se s desítkami vystavovatelů, kteří přispívají do světa inovací nemalou mírou.

K vidění jsou špičkové technologie. Návštěvníci mohou pozorovat například první český diagnostický zdravotnický prostředek založený na umělé inteligenci, virtuální projektový asistent, divadelní představení ve virtuální realitě, telefonní asistent založený na umělé inteligenci či cirkulární textilie dosahující radikálně nízkých environmentálních dopadů.

Související obsah

Jeden z přístrojů, který je na veletrhu k vidění, je například umělá inteligence, která by měla sama zvládnout diagnostikovat problémy s očima a odhalit začínající závažné choroby. Mohlo by to sloužit jako pomůcka pro praktické lékaře, než pacienta pošlou k lékaři. Další česká společnost představuje mobilní telefon pro nevidomé a zrakově postižené.

​Mezinárodní konference Týdne inovací se chlubí i zajímavými hosty jako je například uznávaný vědec s českými kořeny a oblíbenec Billa Gatese Václav Smil. Tématem konference je obnova Česka po pandemii koronaviru, digitální transformace a integrace inovací do byznysu.

Už šestý ročník této akce je pro zakladatele velkým úspěchem. "Letos máme přes sto doprovodných událostí po celé republice," říká zakladatel Týdne inovace Lukáš Sedláček. "Inovace jsou pro všechny," doplňuje.

Související obsah

"Česku máme skvělé inovace. Například z dílny ČVUT jsme viděli masky se startem covidu. Rád bych ale viděl ještě větší snahu v těch inovacích. Dospělým lidem to pomáhá i z pohledu psychiky. Vytvořit něco nově a kreativně nám pomáhá najít v sobě dítě," doporučuje inovace pro každého Sedláček.

​Díky odborným seminářům dostanou návštěvníci příležitost rozšířit si obzory díky interaktivním seminářům a workshopům vedenými odborníky. Celý program můžete najít na webu zde.

Podívejte se s reportérkou přímo na veletrh:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz