Zahraničí

Policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli sexuálního napadení

Britská policie ukončila vyšetřování podezření ze sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit princ Andrew, syn královny Alžběty druhé. V procesu prý není důvod pokračovat. 39letá Američanka tvrdí, že byla v roce 2001 donucena k pohlavnímu styku s princem, ten obvinění odmítá.

Kauza, kvůli které se musel druhý nejmladší syn britské královny stáhnout do ústraní a ukončit oficiální styky s Buckinghamským palácem, končí. "Ví přesně, co udělal a doufám, že se k tomu přizná," řekla Američanka Virginia Giufrreová.

Virginii Giufrreovou, tehdy jako sedmnáctiletou, měl nechvalně proslulý americký podnikatel Jeffrey Epstein odvézt do Británie a donutit k pohlavnímu styku právě s princem Andrewem. To Američanka tvrdila.

"Členové metropolitní policejní služby přezkoumali dokument vydaný v srpnu 2021 v rámci civilní žaloby v USA. Tato kontrola byla ukončena a nebudeme podnikat žádné další kroky," uvedli policisté.

Související obsah

Podle zahraničních zdrojů princ podobný výsledek očekával. I když se ale obvinění nepotvrdila, přátelství se zmíněným kontroverzním miliardářem Epsteinem mu nikdo neodpáře. Americký podnikatel měl za mřížemi strávit kvůli obchodu se sexem 40 let. Krátce po nástupu do vězení v roce 2019 ale spáchal sebevraždu.

Pověst prince Andrewa zůstane pravděpodobně už navždy pošramocená. I to je jeden z důvodů, proč už se neobjevuje na veřejnosti po boku členů královské rodiny. Výjimku udělal devátý následník na britský trůn naposledy kvůli pohřbu svého otce prince Philipa letos v dubnu. Královská rodina na ukončení vyšetřování nijak nereagovala.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz