Krimi

Na Českolipsku zemřela mladá řidička, osudným se jí mohl stát černý led

Tragickou nehodu vyšetřují policisté u obce Dubá na Českolipsku. Mladá řidička v husté mlze dostala smyk a narazila do stromu. Dopravní experti upozorňují, že pro tyto dny jsou typické přízemní mrazíky. V kombinaci s mlhou se na silnicích vytváří takzvaný černý led, který je pro řidiče prakticky neviditelný.

Mladá řidička v pondělí ráno před půl sedmou ráno projížděla obcí Dubá na Českolipsku. Dostala smyk a narazila do stromu. Byla hustá mlha a teploty se pohybovaly kolem nuly. "Příčinu a okolnosti této tragické dopravní události na místě stále zjišťujeme," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, život mladé řidičky se jim už ale zachránit nepodařilo. "Resuscitace trvala několik desítek minut, lékař musel konstatovat smrt," informoval mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Související obsah

​Dopravní experti varují všechny řidiče, kteří usedají za volant právě brzy ráno. "Tohle období je zrádné, hlavně když lidé ráno vyjíždějí do práce. Velice zrádný je tzv. černý led. To je tmavý povrch silnice a na tom je tenoučká glazura z ledu, ten povrch se chová jako kluziště. Nemusí to být vidět. Velmi narůstají nehody v mlze," vysvětlil dopravní expert Roman Budský.

Brzdná dráha tak může být až desetkrát delší než na suché vozovce. "Čím výše bydlíme, tím dříve přezouváme. Už není důvod váhat s přezutím," dodal Budský.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz