Zahraničí

Trápení pašeračky Terezy nekončí! Po radosti přišlo další velké zklamání

Trápení pašeračky Terezy nekončí! Po radosti přišlo další velké zklamání
Tereza H. Zdroj: Profimedia

O Češce Tereze H., která je v Pákistánu odsouzená za pašování heroinu, měl v pondělí jednat odvolací soud. Očekávalo se rozhodnutí o tom, zda se konečně dostane na svobodu. Jenže přišla rána, soud byl opět odložen. Kdy jednání proběhne, není zatím jasné.

Po několika neúspěšných pokusech dostat případ české pašeračky znovu k soudu, svitla Tereze H. naděje. Jejímu právníkovi se totiž povedlo vyjednat změnu termínu na 11. října. Radost však netrvala dlouho.

Slyšení se nakonec neuskutečnilo a zatím není jasné, kdy se případ k odvolacímu soudu znovu dostane. "Máme informaci, že soud přeplánovaný na žádost právníka byl opět odročen a jednání vůbec neproběhlo," řekla TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová.

Související obsah

Mladá Češka čeká na odvolací soud už přes dva roky. Jasno mohla mít Tereza H. už 4. října. Už tehdy přišlo obrovské zklamání. Případ byl v uplynulých měsících odložen několikrát, a to například kvůli kriketovému turnaji, masivnímu výpadku proudu nebo stávce soudců.

Pákistánští celníci zadrželi Terezu H. na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru našli zhruba devět kilo heroinu. Následující rok v březnu ji tamní soud poslal do vězení na osm let a osm měsíců. Žena však od počátku s trestem nesouhlasí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz