Domácí

Vojtěchovi se rozplývá sen o Finsku. Bude s námi až do konce, řekl Babiš

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zřejmě zůstane ve funkci i nadále. Pro TV Nova to v pondělí uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

Na pozici ministra zdravotnictví měl Adam Vojtěch končit nehledě na výsledek voleb. Od listopadu měl spadal pod ministerstvo zahraničí jako velvyslanec ve Finsku. Teď je zřejmě vše jinak.

Reportérka TV Nova se v pondělí ptala premiéra Andreje Babiše na změny na pozici ministra zdravotnictví. "Neměla by nastat, protože to jsem vycházel tehdy z nějakého předpokladu, kde o tom mluvilo ministerstvo zahraničních věcí. Ale tím, že se změnila situace a je předpoklad, že členové této vlády nebudou v té nové vládě, tak bude potřeba, aby s námi pan ministr zůstal až do konce," prohlásil Babiš.

Související obsah

Vojtěch o svém delším ministerském angažmá zřejmě ještě neví. "Pan ministr je v zahraničí, ale to nehraje roli, to je záležitost technického charakteru a myslím si, že to bude akceptovat. Situace se změnila, proto není potřeba dělat změny," odpověděl Babiš na otázku, zda o změnách Vojtěch ví. Redakce TN.cz požádala ministra zdravotnictví o reakci, zatím neodpověděl.

​Podívejte se na vyjádření Andreje Babiše k setrvání Adama Vojtěcha na pozici ministra zdravotnictví: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz