Domácí

Vojtěch na ministerstvu zdravotnictví končí. Bez ohledu na výsledek voleb

Vojtěch na ministerstvu zdravotnictví končí. Bez ohledu na výsledek voleb
Zdroj: TV Nova

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) bude od listopadu spadat pod ministerstvo zahraničí jako schválený velvyslanec ve Finsku. V rozhovoru pro Rádio Impuls to ve čtvrtek oznámil premiér Andrej Babiš (ANO).

Bez ohledu na výsledek parlamentních voleb, Adam Vojtěch už nadále nebude ministrem zdravotnictví. Předseda vlády Andrej Babiš v rozhovoru pro Rádio Impuls oznámil, že se přesune coby nový velvyslanec do Finska, jak bylo původně v plánu. Vojtěchovu nominaci schválila vláda už v únoru, následně ji podepsal prezident Miloš Zeman.

​​Od přesunu do Helsinek ho zdržela práce na ministerstvu zdravotnictví. V květnu musel vystřídat svého předchůdce Petra Arenbergera, který rezignoval kvůli nejasnostem ohledně daňového přiznání a majetkovým poměrům.

Související obsah

Politickou kariéru odstartoval Vojtěch v roce 2014 jako tajemník na ministerstvu financí. O čtyři roky později ale změnil resort a stal se ministrem zdravotnictví. Premiér Babiš o něm při jeho rezignaci prohlásil, že toho na něj bylo moc a byl znechucený politikou a médii. Vždy o něm mluvil jako o slušném člověku.

Z ministerstva zdravotnictví odešel za ovací zaměstnanců. Po své rezignaci Vojtěch uvedl, že už nechce ani znovu kandidovat do Sněmovny. Měl se stát velvyslancem ve Finsku. Od března byl předsedou představenstva Krajské zdravotní, která spravuje několik nemocnic v Ústeckém kraji.

Související obsah

Vojtěcha měl na post velvyslance navrhnout sám premiér Andrej Babiš. Někteří opoziční politici tvrdili, že tento post je trafikou. Babiš přitom dlouhodobě tvrdí, že je proti podobným aktivitám. "Nikomu nedávám trafiky, nejsem tradiční demokratické strana," pronesl tehdy Babiš.

Vojtěchovu nominaci na post velvyslance schválila vláda v únoru. Podívejte se na reportáž:

Vojtěch je známý také jako zpěvák. Před lety se zúčSuperStarastnil pěvecké soutěže , dostal tam přezdívku Ken.

Připravujeme podrobnosti

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz