Tradice

Další rána pro britskou královnu. Harry s Meghan poruší dlouholetou tradici

Další rána pro britskou královnu. Harry s Meghan poruší dlouholetou tradici
Zdroj: Profimedia

Princ Harry a jeho manželka Meghan nepokřtí dceru Lilibet ve Velké Británii a pravděpodobně se rozhodnou pro obřad v Kalifornii, tvrdí zdroje z okolí královské rodiny. Toto rozhodnutí vyvolává otázky, kdy se královna tedy setká s pravnučkou, kterou od jejího narození stále neměla možnost vidět.

Vévodovi a vévodkyni ze Sussexu se druhé dítě narodilo v Santa Barbaře v Kalifornii 4. června tohoto roku. Královské dítko bylo pojmenováno po Harryho matce princezně Dianě a babičce královně Alžbětě. Celým jménem se tak jmenuje Lilibet Diana Mountbatten-Windsor.

Zdroje blízké Buckinghamskému paláci však nyní odhalily, že křest malé Lilibet, který by se měl podle tradice uskutečnit ve Velké Británii, je velmi nepravděpodobný a rodiče se rozhodnou pokřtít svou dceru v Episkopální církvi v USA, informuje Daily Mail.

Související obsah

​Královna Alžběta tak nejspíše opět přijde o možnost, že svou pravnučku uvidí i naživo. Zprávy přichází krátce poté, co vyšlo najevo, že se princ Harry příští týden nevrátí do Británie. Měl se totiž připojit ke svému bratrovi princi Williamovi a zúčastnit se večírku na počest jejich zesnulé matky.

Už křest prvního potomka Harryho a Meghan provázely kontroverze. Malého Archieho nechali sice tradičně pokřtít v kapli hradu Windsor, ale bez přítomnosti veřejnosti, nezveřejnili ani jména kmotra a kmotry. Oproti křtinám dětí prince Williama a vévodkyně Kate to byla velká změna. Rodina Harryho bratra totiž při křtinách své potomky ukazovala veřejnosti.

"Soukromými křtinami se zhoršil vztah prince Harryho a vévodkyně Meghan s britským tiskem," myslí si britský komentátor Richard Fitzwilliams. Tomu se dost možná nyní chtějí manželé vyhnout tím, že se Británii s dítětem úplně vyhnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tradice

Důležité Události

Píše se na Deník.cz