Krimi

S pohřešovanou dívkou zmizeli i dva chlapci. Dívenku našli až po třech dnech

S pohřešovanou dívkou zmizeli i dva chlapci. Dívenku našli až po třech dnech
Zdroj: Profimedia

Tři dny probíhala na Domažlicku poblíž hranic s Německem velmi rozsáhlá pátrací akce. Záchranáři z obou zemí hledali dívenku z Německa, která se se ztratila rodičům společně s bratrem a bratrancem během výletu. Záchranáři oba chlapce našli ještě ten den, dívku se podařilo najít až po třech dnech.

Dívka se ztratila u hory Čerchov poblíž vesnice Capartice na Domažlicku v neděli. Dívku tři dny hledaly stovky policistů, záchranářů i dobrovolníků. Do akce byly zapojeny i vrtulníky. Celkově bylo nasazeno přes 250 lidí, včetně hajných a pracovníků Národního parku Šumava.

"Dívka byla nalezena hajným na území ČR během pátrací akce. Velice si vážíme veškeré nabídnuté pomoci ze strany dobrovolníků a široké veřejnosti," uvedla v úterý policejní mluvčí Pavla Burešová.

Dívka byla se sourozencem, bratrancem a rodiči na výletě. Ztratit se měla, když si děti společně hrály. Podle informací německých médií se měly děti původně ztratit společně, najít se však podařilo pouze dva chlapce.

Pátrání komplikoval špatně přístupný terén a hustý porost. V oblasti navíc v noci opět klesla teplota pod bod mrazu a dívka nebyla příliš teple oblečena. Záchranáři tak hráli o každou minutu.

Související obsah

​"Pátráme ve složitém terénu, zejména v lesních porostech. Policisté navíc prohledávají i opuštěné a rekreační budovy, jestli se v nich dívka nenachází," uvedla v pondělí policejní mluvčí Dana Ladmanová pro televizi Nova. "V hledání budeme pokračovat, dokud dívenku nenajdeme," dodal velitel hasičů Michal Bečvář.

Mezi dobrovolníky, kteří dívku hledali, byl i Karel Pech, který si na pomoc vzal svého psa. "Není o čem mluvit. Vzal jsem psa, protože znám zdejší lesy a okolí, a můžu tak pomoci," svěřil se Pech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz