Zahraničí

Italské městečko shání obyvatele. Dům tam koupíte opravdu lacino

Italské městečko shání obyvatele. Dům tam koupíte opravdu lacino
Zdroj: Getty Images

Sníte o domě v Itálii? Máte jedinečnou příležitost. Malebné městečko Pratola Peligna v provincii Abruzzo nedaleko Říma prodává nemovitosti. Dům si tam můžete koupit už za jedno euro, tedy přibližně za 25 korun.

Krásné vesnice, neuvěřitelné scenérie, sjezdovky i snadná dostupnost do hlavního města Itálie. To vše nabízí region Abruzzo. Lidé mají nyní možnost si v této  lokalitě pořídit dům. Městečko Pratola Peligna totiž prodává lacině nemovitosti.

Stejně jako řada jiných měst a vesnic v zemi se tamní úřady rozhodly bojovat tímto způsobem s úbytkem populace. Ve 30. letech 20. století tam žilo okolo 13 tisíc lidí, úředníci jich nyní evidují pouze okolo 7000.

Související obsah

"Před zahájením prodeje úředníci mapovali opuštěné nemovitosti a pokoušeli se kontaktovat majitele. Je to náročná práce," řekl pro CNN radní Paolo Di Bacco.

Ze zhruba 630 prázdných budov je možné podle radního prodat přibližně 250, a to za pouhé jedno euro, tedy kolem 25 korun. "Naším cílem je přimět lidi znovu obnovit krásu starého centra, i když víme, že to může nějakou dobu trvat," doplnil Di Bacco.

Na webových stránkách města jsou pravidelně zveřejňovány fotografie domů spolu s podrobnostmi. Noví majitelé navíc nemusí zaplatit žádnou zálohu. Podmínkou je, že musí zaručit, že svůj nový dům zrekonstruují.

Pokud by zájemci do šesti měsíců nepředložili podrobný plán stavebních prací, hrozila by jim pokuta až ve výši 10 tisíc eur (přibližně 254 tisíc korun). Většina nabízených domů se nachází v historické čtvrti známé jako Schiavonia. Domy jsou dvoupatrové s rozlohou 70 metrů čtverečních. Některé jsou dokonce i zařízené, ale takových je pouhý zlomek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz