Domácí

Do města se po šesti letech vrátila zubařka. Lidé naplnili kapacitu za pár dnů

Do města se po šesti letech vrátila zubařka. Lidé naplnili kapacitu za pár dnů
Zdroj: Profimedia

Nedostatek zubařů stále trápí Českou republiku. Obyvatelům Horního Benešova na Bruntálsku se však naskytla jedinečná příležitost. Krnovské nemocnici se tam podařilo sehnat do zubní ordinace novou lékařku. Jen během pár dnů lidé naplnili kapacitu. Někteří u stomatologa nebyli řadu let.

Od října nastoupila do zubní ordinace v Horním Benešově na Bruntálsku nová zubařka. Tisíce lidí tak dostaly příležitost, kterou vzaly za pačesy. "První pacienti mají za sebou vstupní prohlídky a další stovky lidí na vstupní prohlídky čekají," informoval před pár dny mluvčí krnovské nemocnice Jiří Krušina.

Pacienti se však mohli registrovat pouze v informačním centru města Horní Benešov, kam museli lidé odeslat nebo zanést svou žádost. "V ordinaci pracuji pouze se sestřičkou, a proto v průběhu dne nemůžeme zvedat telefony a složitě vysvětlovat, jak se k nám mohou lidé registrovat," vysvětlila zubní lékařka Klára Dostálová.

Související obsah

Podle informací redakce TN.cz se však kapacita naplnila během několika dnů. "Kapacita je už zaplněna. Lidé však mohou stále podávat žádosti, protože registrace probíhá. Mohou být náhradníky, kdyby někdo vypadl," řekl TN.cz Krušina.

Většina lidí, která do ordinace přišla, už u zubaře nebyla hezkou řádku let. Sehnat si lékaře, který bere nové pacienty, totiž není vůbec snadné.

"Je to šest, sedm let, co skončila paní zubařka. Od té doby jsem u zubaře nebyla. Nikde neberou a bohužel na to, abych si péči platila z důchodu, nemám peníze. Teď jsme se dočkali. Hlavně, ať se tady paní zubařce líbí," těšila se seniorka Jana z Horního Benešova.

Krnovská nemocnice by chtěla otevřít také další zubní ordinace napříč regionem. "Zubař zde schází více než 15 tisícům obyvatel a další budou odcházet do penze. Proto zvažujeme otevření dalších ordinací, do kterých rádi přijmeme mladé zubaře po dokončení studia," uzavřel ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

Lidé marně shání zubaře. Pomoci by měla revoluční změna. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz