Domácí

Hrdina pátrání po holčičce: Nevěřil jsem, že je to možný, svěřil se hajný Martin

Osmiletou holčičku z Německa, která se rodině ztratila v okolí hory Čerchov a strávila v lesích na Domažlicku dvě mrazivé noci, našel hajný Martin Semecký. Televizi Nova hrdina prozradil, že v první chvíli ani nemohl uvěřit, že je to pravda. Dívenka je podle něj zdravá a v pořádku.

Desítky policistů, vrtulníky s termokamerami i psovodi pátrali od neděle po osmileté dívence z Německa, která se ztratila v lesích na Domažlicku. Noci byly mrazivé a naděje na šťastný konec pomalu klesala. Proto, když hajný Martin na holčičku u obce Česká Kubice narazil, nemohl uvěřit svým očím.

"V první chvíli jsem tomu ani nevěřil, že je to možný. Myšlenky byly už bůhvíjaký," řekl televizi Nova. Tvrdí ale, že to nebyla pouze jeho zásluha.

"Byli jsme tříčlenná skupina a byl jsem u toho, když se ta holčička před námi zvedla. Já jsem zaváděl kluky, měli jsme vybraný úsek a když jsme nastupovali, tak říkám kolegovi "hele, tudy půjdeš…" a než jsem to dořekl, tak ta holčička se před námi zvedla," uvedl.

Související obsah

​Ve chvíli, kdy ji spatřil, se k ní okamžitě rozeběhl. Zeptal se jí na jméno a ona mu jej potvrdila. "Byla v pořádku, zdravá, měla tendenci komunikovat. Pochopitelně byla bázlivá, chudák, co musela prožít," popsal setkání s dívenkou. 

Holčičku se svými kolegy našel odpoledne. Do terénu se přitom vydali už ráno, nejprve jako šestičlenný tým. Po domluvě s policisty prohledávali místa, která ještě nebyla prozkoumaná. Dlouhé hodiny to ale nikam nevedlo. Nakonec se rozdělili na dvě skupiny. "Ušli jsme jen nějakých 700 metrů," prozradil hajný. Pak na dívenku narazili.

"Jsem rád, že to takhle dopadlo a víc bych to asi nerozebíral. Ta euforie je opravdu úžasná. Dopadlo to nejlíp, jak mohlo," dodal.

​Poslechněte si celý rozhovor s hajným Martinem Semeckým:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz