Domácí

Řidič zemřel po srážce s náklaďákem na jihu Čech. Zřejmě při jízdě zkolaboval

Řidič zemřel po srážce s náklaďákem na jihu Čech. Zřejmě při jízdě zkolaboval
Zdroj: AKTU.cz/TN.cz

Tragická nehoda zaměstnala v úterý odpoledne záchranáře na Českokrumlovsku. Starší muž zřejmě během jízdy zkolaboval a v protisměru se srazil s nákladním autem. Dotyčný na místě zemřel.

Událost se stala v úterý krátce po 17. hodině mezi Velešínem a Netřebicemi na Českokrumlovsku. "Starší řidič osobního auta přejel pravděpodobně vlivem zdravotní indispozice do protisměru a střetl se s protijedoucím nákladním autem," informoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

Šofér osobáku však nehodu nepřežil. "Řidiči selhaly životní funkce, proto operátorka tísňové linky 155 neprodleně zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, na kterou posléze navázali záchranáři. Bohužel navzdory jejich maximálnímu resuscitačnímu úsilí starší muž na místě zemřel," doplnila mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Související obsah

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Silnice byla po dobu vyšetřování uzavřená a provoz řídili policisté, kteří řidiče naváděli na objízdné trasy.

Řidič nákladního auta měl vyváznout bez zranění. Příčiny a okolnosti tragické události budou vyšetřovat policisté.

Při nehodě na Třeboňsku zemřel řidič. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz