Domácí

U Chvojence se srazil kamion s dodávkou a osobákem. Jeden mrtvý, tři zranění

Ve středu časně ráno se na Pardubicku u obce Chvojenec srazila dodávka, kamion a osobní auto. Vážnou nehodu nepřežil jeden člověk, další tři skončili zranění v pardubické nemocnici.

Ve středu po páté hodině ranní uzavřela těžká nehoda hlavní tah z Hradce Králové na Olomouc. U Chvojence na Pardubicku na silnici I/35 se, zřejmě čelně, srazila dodávka s kamionem. Obě nákladní auta skončila zdevastovaná, kamion se převrátil na bok.

Posléze mělo do dodávky narazit osobní auto. Na místo vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému. Jednomu člověku už ale záchranáři pomoci nedokázali, na místě zemřel.

Související obsah

​"Další osoba utrpěla středně těžká zranění, další dvě lehká zranění," sdělil redakci TN.cz mluvčí pardubických záchranářů Aleš Malý. Dodal, že všichni tři byli převezeni do pardubické krajské nemocnice.

Silnice byla v místě nehody uzavřená dlouhé hodiny uzavřená. "Objízdné trasy jsou přes obec Vysoké Chvojno," informovala na twitteru policie. Silnici zprůjezdnila před 15. hodinou.

Upozorňuje ale, že ve čtvrtek bude kvůli následkům nehody opět uzavřená, a to v obou směrech zhruba od 15. hodiny. "Z důvodu vyproštění havarované cisterny. Objízdné trasy zůstanou stejné, tzn. přes Vysoké Chvojno," uvedla.

Od jiné vážné nehody u Chvojence neuplynul ani týden. V sobotu se na téže silnici čelně srazila dvě osobní auta, tři lidé utrpěli vážná zranění, jednoho z nich záchranáři do nemocnice museli přepravit letecky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz