Zahraničí

Harry a Meghan chystají křtiny Lilibet. Důležití lidé budou chybět

Harry a Meghan chystají křtiny Lilibet. Důležití lidé budou chybět

Členové královské rodiny se s největší pravděpodobností nezúčastní křtu čtyřměsíční dcery prince Harryho a vévodkyně Meghan. Přijet by neměla ani královna Alžběta II. Tvrdí to britská expertka na královskou rodinu Ingrid Sewardová. Objevily se i informace, že křest neproběhne ve Velké Británii, jak bývá zvykem.

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor se narodila před čtyřmi měsíci v Santa Barbaře v Kalifornii vévodkyni a vévodovi ze Sussexu. Harry a Meghan ji zatím nenechali pokřtít tak, jak se podle tradic britské královské rodiny očekává. Navíc podle zdrojů z okolí královské rodiny se křest uskuteční v Kalifornii, nikoliv ve Velké Británii, jak bývá zvykem. Informoval o tom britský deník Telegraph.

Čtyřměsíční Lilibet by měla být tradičně pokřtěna v anglikánské církvi. Lilibetini rodiče místo toho plánují křest v Episkopální církvi v USA, kde rodina momentálně žije. Malá Lilibet by tak nebyla automaticky považována za členku anglikánské církve. To by ale nemělo vliv na její postavení v nástupnictví na královský trůn. 

Související obsah

Vévoda s vévodkyní pravděpodobně nezveřejní žádné detaily, kdy a kde by se křest měl odehrát. "Pokud by byl ve Velké Británii, lidé by to zjistili. Pokud se to stane v Kalifornii, tak nevím, jestli bude nějaké oficiální oznámení," uvedla expertka na britskou rodinu Ingrid Sewardová.

Podle Sewardové s největší pravděpodobností na křest nedorazí královna Alžbeta II., princ Charles s chotí Camillou, ani Kate a Harryho bratr princ William. "Jejich rozvrhy se plánují šest měsíců dopředu, nemyslím si, že by si udělali čas," přiblížila expertka deníku Telegraph a dodala, že by možná na událost stihli přijet kamarádi prince Harryho.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz