Zahraničí

Svět řeší zábavnou záhadu z KLDR. Muž v kostýmu zastínil i Kima

Svět pobaveně řeší velkou záhadu z KLDR. Na obranné konferenci, jejíž součástí byla přehlídka severokorejských nových zbraní, se objevil podivně oblečený muž. Mezi vojáky v zelených uniformách stál chlapík v přiléhavé modré lesklé kombinéze, která připomínala gymnastický trikot. Experti teď spekulují o tom, k jaké zbrani muž patří.

Armádní stíhačky, rakety všeho druhu a v čele samotný vůdce. To vše ale zastínil muž v blyštivém modrém obleku a špičaté helmě. Celý svět začal okamžitě přemýšlet, co je zač. Mimo jiné padla přezdívka Kapitán KLDR podle superhrdiny Kapitána Ameriky.

​Někteří spekulují, zda totalitní Severní Korea nerozjíždí novou vojenskou taktiku s lidskými dělovými koulemi. Jiní zase vidí možnou podobu s postavou Sportaka z dětského seriálu Lazy Town. Podle Američanů zase jde o skutečného korejského rakeťáka. To je totiž přezdívka, kterou použil bývalý prezident Donald Trump pro vůdce Kim Čong-una.

Podle odborníků to ale vypadá, že je tajemný muž na fotce severokorejským výsadkářem. I na státním propagačním letáku mají tamní parašutisté podobné uniformy. 

Související obsah

​Bezpochyby ale korejský rakeťák naprosto zastínil svého vůdce. Kim Čong-un se přitom na veřejnosti tento rok objevoval jen velmi zřídka. Kvůli úbytku na váze se dokonce předpokládalo, že je nemocný. Vůdce ale debaty o svém zdraví vyvrátil. Tvrdě prý pracoval, například navrhoval loga pro vinařství, dopravní prostředky a turistická místa.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz