Zahraničí

Kimova sestra opět překvapila, její prohlášení přineslo šanci na změnu

Kimova sestra opět překvapila, její prohlášení přineslo šanci na změnu
Zdroj: Profimedia.cz

Sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una uvedla, že je KLDR připravena jednat o míru s Jižní Koreou za předpokladu, že se dodrží sjednané podmínky. Kim Jo-čong tak reagovala na prohlášení Valného shromáždění OSN ohledně ukončení válečného stavu mezi oběma zeměmi.

Korejci o nadvládu nad poloostrovem válčili mezi lety 1951 a 1953, přičemž však nikdy neuzavřeli mírovou dohodu. Obě země vyhlásily pouze klid zbraní a válečný stav tak i nadále trvá. Nyní přišla naděje, že by mohla válka po 68 letech oficiálně skončit. 

Kimova sestra Kim Jo-čong v pátek prostřednictvím státních médií uvedla, že by mohlo dojít ke společnému smíru. Je podle ní ale potřeba dodržet určité podmínky, informuje BBC.

Související obsah

​"Je třeba upustit od dvojího přístupu, nelogických předsudků, špatných návyků a nepřátelského postoje k ospravedlňování vlastních činů a zároveň klást důraz na naše spravedlivé uplatňování práva na sebeobranu," uvedla diktátorova sestra.

Kim Jo-Čong ve svém prohlášení reagovala na výstup jihokorejského prezidenta Mun Če-ina na Valném shromáždění OSN. Ten vyzval k debatám o uzavření míru mezi oběma zeměmi. Kimova sestra přitom ještě před pár dny tvrdila, že mír na Korejském poloostrově by nikomu neprospěl, a také to, že nejdříve musí skončit agrese vůči KLDR ze strany Spojených států amerických.

Napětí mezi Soulem a Pchjongjangem opět vzrostlo minulý týden, kdy obě země oznámily, že uskutečnily test balistických raket. Severní Korea se pochlubila úspěšným testem řízených střel dlouhého doletu, které by byly schopné dosáhnout zasáhnout většinu Japonska. Střely podle oficiálního prohlášení komunistického režimu uletěly okolo 1 500 kilometrů a zasáhly stanovený cíl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz