Domácí

Tornádem poničený dům pro seniory končí, všechny zaměstnance čeká výpověď

Tornádem poničený dům pro seniory končí, všechny zaměstnance čeká výpověď
Zdroj: profimedia.cz

Hromadnou výpověď dá Jihomoravský kraj do konce října všem zaměstnancům hodonínského domova pro seniory S-centra. Týká se 95 lidí pracujících na plný úvazek a jednoho člověka na poloviční úvazek. Budovu domova nenávratně poničilo tornádo, které se Hodonínskem prohnalo na konči června.

Objekt v červnu těžce poškodilo tornádo, budova je neobyvatelná a klienty zaměstnanci přestěhovali do dalších zařízení. Výpověď tak dostanou všichni zaměstnanci, například sociální pracovnice, zdravotní sestry, uklízečky a kuchařky.

"Celá věc nás mrzí, ale nikdo nemohl počítat se živelní pohromou. Musíme postupovat podle zákona. Všichni zaměstnanci po tornádu nadále dostávají plat, ať už vypomáhají v jiných sociálních službách, nebo ne. K tomu jim kraj dá i tříměsíční odstupné a odměny," okomentovala radní pro sociální oblast Jihomoravského kraje (JMK) Jana Leitnerová.

Související obsah

​Kraj se však i nadále snaží problém vyřešit a hromadnému propouštění předejít. "Jihomoravský kraj nepřestává hledat jiné alternativy umístění S-centra. Pokud by se to ještě do konce roku povedlo, vzali bychom případně část výpovědí zpět," dodal vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Petr Horehleď.

Podle předsedy sociálního a zdravotního výboru Vojtěcha Pospíšila kraj nepřestává vyjednávat na ministerstvu financí, pro místní rozvoj nebo práce a sociálních věcích o financích na obnovu S-centra. "Vedení kraje odvedlo obrovský kus práce a nadále intenzivně pokračuje ve vyjednáváních," řekl Pospíšil.

Na objektu S-centra vznikla po tornádu škoda přesahující 400 milionů korun. Do konce října se má Rada Jihomoravského kraje rozhodnout, co se s budovou stane, a to zda bude opravena, nebo se vybuduje nová, moderní alternativa pobytových sociálních služeb.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz