Zahraničí

Na Tchaj-wanu hořela výšková budova, 46 mrtvých a desítky zraněných

Výškovou budovu v hlavním městě Čínské republiky Taipei zachvátil ve středu večer požár. Plameny si vyžádaly celkem 46 lidských životů. Dalších nejméně 50 lidí převezli záchranáři do nemocnice. Počet obětí podle úřadů může ještě stoupat.

Třináctipatrová budova začala hořet ve středu kolem devátého hodiny večer středoevropského času. Na místě zasahovaly stovky hasičů, které se snažily několik hodin dostat plameny pod kontrolu. 

Plameny si i tak podle mluvčího hasičů vyžádaly celkem 46 lidských životů a dalších minimálně 50 lidí bylo zraněno. Hasiči stále prohledávají sutiny budovy a je tak možné, že počet obětí se ještě zvýší.

Související obsah

​Ve spodních patrech budovy se nacházely obchody, nad nimi poté soukromé byty, kde žilo zhruba 120 rodin. Podle hasičů je většina domu nenávratně poškozena. 

Minulý týden plameny zachvátily také několikapatrový dům v pražských Stodůlkách. Hořet začalo na balkóně v desátém patře, odkud se plameny rozšířily do jednoho z bytů. Oheň se však hasičům podařilo dostat rychle pod kontrolu. "Už máme požár lokalizovaný a odvětráváme. Žádná evakuace neproběhla," sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka několik minut po vypuknutí požáru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz