Domácí

Zeman svolal schůzi nové Sněmovny na 8. listopadu, potvrdil Hrad

Prezident Miloš Zeman svolá úvodní zasedání nové Poslanecké sněmovny na 8. listopadu. Ve čtvrtek o tom informoval Hrad poté, co se předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) setkal s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Miloš Zeman je stále hospitalizovaný v nemocnici.

Hlava státu úvodní zasedání nové Poslanecké sněmovny svolá na pondělí 8. listopadu, tedy měsíc od voleb. Hrad o schůzce informoval v tiskové zprávě poté, co předseda současné Sněmovny Radek Vondráček (ANO) navštívil na Pražském hradě kancléře Vratislava Mynáře.

"Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky informoval předsedu Poslanecké sněmovny, že prezident republiky Miloš Zeman svolá zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na pondělí dne 8. listopadu 2021," uvedl Hrad. 

Krajní termín

Termín, který Zeman zvolil, je nejzazší možný. Pokud by hlava státu ustavující schůzi nesvolala, noví poslanci se schází sami 30. den od voleb. Ten připadá právě na pondělí 8. listopadu. Na první ustavující schůzi po parlamentních volbách se volí nový předseda Poslanecké sněmovny.

Podle předsedkyně TOP09 Markéty Pekarové Adamové oznámení o svolání schůze nelze brát tak, že o tom skutečně rozhodl prezident. "Přímo od něj jsme to totiž nikdo neslyšeli. Nicméně dřívější termín není nutný, je to vlastně vyhovující," napsala redakci TN.cz Pekarová Adamová. 

Související obsah

Prezident je už pátým dnem hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde je v péči lékařů na oddělení KARIM. To je pracoviště, kde pacienti dostávají tu nejintenzivnější péči. Zeman se léčí kvůli komplikacím, které se vyskytly u jeho chronického onemocnění. Informoval o tom jeho ošetřující lékař Miroslav Zavoral. Přesnou diagnózu nemohl sdělit, protože k tomu nemá Zemanův souhlas.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz