Zahraničí

Prokuratura vyšetřuje smrt muže, kterého zadrželi s Plačkovou. Zemřel ve vazbě

Prokuratura vyšetřuje smrt muže, kterého zadrželi s Plačkovou. Zemřel ve vazbě
Zdroj: Profimedia/ Pavol Duchoň, zdroj TV Markíza

Po dvou týdnech ve vazbě zemřel 56letý Slovák Pavol Duchoň, člen skupiny, ve které figuruje i známá influencerka Zuzana Plačková a její manžel. Oba čelí obvinění z výroby a obchodování s drogami. Generální prokuratura úmrtí Duchoně potvrdila, odmítla ale komentovat okolnosti. Zemřít měl na selhání srdce.

Pavol Duchoň, který byl údajným členem zločinecké skupiny, jejíž součástí má být i známá slovenská influencerka Zuzana Plačková, zemřel ve vazbě. Televizi Markíza tuto informaci potvrdila generální prokuratura.

Při velké razii na konci září u Duchoně slovenská policie našla devět kilogramů pervitinu a 70 tisíc eur, v přepočtu více než 1,7 milionu korun. U soudu měl podrobně popsat, jak ho skupina oslovila, aby s ní spolupracoval. Vykonával pro ni funkci skladníka.

Související obsah

​Na rozdíl od Plačkové nebyl stíhán na svobodě, soud jej poslal do vazby. Tam si pobyl pouhé dva týdny. "Můžeme potvrdit, že obviněný P. D. během výkonu vazby zemřel. Okolnosti úmrtí ale blíže komentovat nebudeme vzhledem k tomu, že jsou předmětem vyšetřování," řekl mluvčí generální prokuratury Dalibor Skladan. Podle informací TV Markíza mělo Duchoňovi selhat srdce.

V rámci protidrogové akce policisté zadrželi 14 lidí, z nichž pět zamířilo do vazby. Zbytek zůstal na svobodě, včetně Plačkové a jejího manžela. Stále však čelí obvinění z výroby a obchodování s drogami.

Instagramová hvězda Plačková svou vinu od začátku popírá a případ označuje za nedorozumění, které se podle ní časem vysvětlí. Všem obviněným hrozí vysoké tresty, Plačková může dokonce v případě odsouzení za mřížemi strávit zbytek života.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz