Koronavirus

Na dětských odděleních docházejí lůžka. Co je to malnutrice? Pusťte si ranní podcast

Mezi hlavní témata páteční Snídaně s Novou patřily například nově navržená protikoronavirová opatření, důvody docházejících lůžek na dětských odděleních nebo kauza související s návštěvou předsedy Sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta bez vědomí jeho ošetřujícího lékaře. Zároveň ve vysílání zaznělo, co v medicíně znamená pojem malnutrice, objasnila to předsedkyně České gerontologické a geriatrické společnosti, doktorka Božena Jurašková. I o tom je páteční Přehled Snídaně s Novou s datem 15. října 2021.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz