Další útok na afghánskou mešitu. Vyžádal si nejméně třicet obětí

Další útok na afghánskou mešitu. Vyžádal si nejméně třicet obětí
Zdroj: Profimedia

Čtyři sebevražední atentátníci v pátek zaútočili na šíitskou mešitu v jižním Afghánistánu. Nejméně třicet lidí zemřelo, více než sedmdesát je zraněno.

Zhruba pět set lidí se každý pátek účastní modlitby v šíitské mešitě Kandahár. Dva atentátníci odpálili výbušniny u bezpečnostní brány, což umožnilo dalším dvěma vběhnout dovnitř a zaútočit na dav věřících. Sdělil to web USA Today.

"Situace je velmi špatná. Nemocnice Mirwais posílá zprávy a vyzývá mladé lidi, aby darovali krev," řekl tamní reportér agentuře Reuters.

Útok na mešitu přišel týden poté, co si šíitská mešita v severním Afghánistánu vyžádala bombový útok.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz