Zahraničí

Útok na britského poslance. Pobodali ho v kostele, zraněním podlehl

Útok na britského poslance. Pobodali ho v kostele, zraněním podlehl
Zdroj: Profimedie/ AFP FOTO / RICHARD TOWNSHEND / britský parlament

Poslance britského parlamentu Davida Amesse (69) v pátek pobodal útočník. Bezpečnostní složky, které vzápětí dorazily na místo, podezřelého zatkly. Poslanec však v nemocnici zemřel.

Útočník vběhl v pátek do kostela Leigh-on-Sea na východě od Londýna, kde měl britský poslanec David Amess schůzi se svými voliči. Muž politika několikrát pobodal.

Na místo dorazily bezpečnostní složky. Poslance vrtulník převezl do nemocnice, kde následně zemřel. Místo útoku bylo kompletně uzavřeno, o motivu pachatele vyšetřovatelé zatím nic neví.

Související obsah

"O podobání jsme byli informováni chvilku po dvanácté hodině dopolední. Krátce poté byl zatčen muž, nikoho dalšího nehledáme," napsala na twitteru policie z Essexu.

Poslanec v úterý na twitteru napsal, že bude v pátek přítomen v kostele Belfairs na pravidelném setkání s voliči.

David Amess se narodil v roce 1952. Poslancem byl od roku 1983, dlouhodobě podporoval brexit. Informace o pachateli zatím policie neposkytla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz