Zahraničí

Padl rekordní jackpot! Výherce z Francie získal 5,6 miliardy korun

Padl rekordní jackpot! Výherce z Francie získal 5,6 miliardy korun
Zdroj: Profimedia

Jackpot ve výši 220 milionů eur (přibližně 5,6 miliardy korun) získal ve hře EuroMillions v pátek večer los, který někdo podal ve Francii. Jde o nejvyšší výhru v historii této loterie.

Vítěz vsadil čísla 21, 26, 31, 34, 49 a dodatková čísla 2 a 5. Podle listu Le Figaro se jedná o jednu z nevyšších výher, jaká kdy padla v Evropě, a zároveň nejvyšší částku v historii této loterie od jejího vzniku v roce 2004.

Šťastný výherce nebo výherkyně mají 60 dnů na to, aby se nyní přihlásili. Poslední vysoký superjackpot padl ve Švýcarsku. Sázející tam letos v únoru vyhrál na svůj tiket neuvěřitelných 210 milionů eur (5,3 miliardy korun).

Související obsah

Ve Francii padl naposledy vysoký jackpot v prosinci loňského roku, kdy sázející získal 200 milionů eur.

V konkurenční loterii Eurojackpot vyhrál v roce 2015 dokonce sázející z Pardubického kraje rekordní částku v historii nejen České republiky, ale i v historii celé hry, a to úctyhodných 2,5 miliardy korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz