Krimi

Policie chytila údajného lupiče za pět minut. Udělal hloupou chybu

Pouhých pět minut stačilo pražským policistům, aby zadrželi muže podezřelého z loupeže. Se zbraní v ruce měl přepadnout obchod s potravinami. Když z něj utíkal, tak se snažil zmást případné pronásledovatele odhozením části oblečení. Jenže mu nedošlo, že v chladném počasí bude v krátkém tričku naopak nápadnější.

Teploměr ukazoval sotva pět stupňů a policisté vedli muže oblečeného jen v bílém tričku. To, že by mohl nastydnout, ale důvod k ohřátí v autě zrovna není. "Je stíhaný pro trestný čin loupež, za což mu hrozí až deset let za mřížemi," uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová. Přepadnout měl obchod s potravinami ve Vršovicích.

Údajný lupič se na akci asi deset minut připravoval. Před prodejnou přecházel sem a tam a čekal, až bude prodavačka uvnitř sama. Na záběrech z kamery je pak vidět, jak oblečený v tmavé bundě a s pistolí v ruce pak nakráčel dovnitř.

Požadavek zněl jasně. "Řekl naval prachy. Dcera byla samozřejmě v šoku a ptala se ho, jestli to myslí vážně," popsala matka přepadené prodavačky Veronika Petrásková. Muž to vážně myslel, žena se bála o život a peníze mu dala. Když si je cpal do kapes, tak padaly mu na zem. Celkem si odnesl asi 20 tisíc korun.

Související obsah

​Policejní hlídky hned vyrazily do terénu. Brzy si jedna všimla muže, který zrovna nastupoval do autobusu číslo 136. "Venku bylo pět stupňů a měl na sobě triko s krátkým rukávem. To nám přišlo podezřelé," popsal policista Martin Růžička.

O dvě zastávky později už bylo kolem autobusu hlídek víc. Smyčka se stahovala. "Jedna hlídka bus zablokovala. My jsme šli zezadu a společně jsme provedli zákrok," uvedl další policista Jiří Binder.

Muž se nebránil a ukázal, kde zahodil bundu i pistoli, která byla na plastové kuličky. K přepadení prý podezřelého dohnala finanční nouze. Muž prý neměl na nájem. Teď se mu o bydlení nejspíš postará vězeňská služba.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz