Domácí

Hromadná nehoda na Vysočině uzavřela D1. Zranilo se pět lidí

Hromadná nehoda zablokovala v neděli ráno dálnici D1 na 144. kilometru ve směru na Prahu. Podle informací policistů se tam srazilo devět aut. Při srážce se zranilo pět lidí.

Nehoda se stala krátce po půl deváté na 144. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. "Z důvodu hromadné dopravní nehody minimálně sedmi vozů je neprůjezdná dálnice D1," uvedli na twitteru policisté krátce před devátou hodinou dopoledne.

Později policisté upřesnili, že se v místě srazilo devět aut, šest osobních vozů a tři náklaďáky. Provoz na dálnici se povedlo obnovit krátce před 11 dopoledne. "Dálnice je v tuto chvíli v místě, kde k hromadné nehodě došlo, plně průjezdná," uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Související obsah

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému (ISZ). "Vyslali jsme tam dvě pozemní posádky a vrtulník," řekl TN.cz mluvčí záchranářů Petr Janáček. Záchranáři ošetřili pět zraněných lidí. Jednoho transportovali vrtulníkem do nemocnice v Jihlavě, čtyři převezly sanitky na urgentní příjem nemocnice v Třebíči.

Co se přesně u Velkého Meziříčí stalo, zatím není jasné. Policisté vyšetřují okolnosti celé události. Řidiči však musí počítat se zdržením.

Při tragické srážce auta s traktorem zemřel člověk. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz