Krimi

Záhadné zmizení podnikatelky z Prahy. Podezřelí míří před soud

Soud na Slovensku začne brzy projednávat případ záhadného zmizení pražské podnikatelky Jany Svobodové. Její poslední fotografie je z mýtné brány na dálnici D8. Pak už ji zřejmě nikdo, kromě vrahů, neviděl. Nezvěstná je více než šest let. Podle policie za to mohou dva recidivisté právě ze Slovenska. Ženu měli zabít při pokusu o loupež.

Lubomír Behan a Marek Potoček. Právě oni dva se budou zodpovídat ze zmizení Jany Svobodové. "Okresnímu soudu v Trnavě byla doručena obžaloba dvou obviněných. Soud už ve věci nařídil termín hlavního jednání na 16. listopadu," uvedla mluvčí soudu Jana Kondárková.

Psal se 15. červen 2015. Výkonná ředitelka marketingové firmy tehdy odjela od sídla své společnosti v pražských Holešovicích. Od té doby ji blízcí neviděli.

Ženu za volantem zachytila kamera na mýtné bráně cestou na dálnici D8. O něco později už jeli v jejím autě zpět na Prahu dva muži. Nejspíš Potoček s Behanem. Právě auto prý chtěli Svobodové ukrást. Slovenské policii to řekl svědek, kterému se měli svěřit. Ženu podle něj udeřili do hlavy a cestou ji chtěli někde vyhodit. Jenže se začala probírat a tak ji uškrtili bezpečnostním pásem. Tělo pak prý zakopali.

Související obsah

​Mužům hrozí až doživotní tresty. A to i přesto, že policii chybí ten nejzásadnější důkaz, což je tělo oběti. Jana Svobodová stále figuruje v databázi pohřešovaných osob.

Policie hledala na řadě míst, například v okolí Antonínova Dolu na Jihlavsku. Právě tam totiž naposledy lokalizovala signál z telefonu Jany Svobodové. Jenže nic nenašli a podezřelí nespolupracují.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz