Domácí

Stavem prezidenta Zemana se zabývá tajná služba. Ověřuje jeho podpis

Stavem prezidenta Zemana se zabývá tajná služba. Ověřuje jeho podpis
Zdroj: TV Nova, Profimedia

Situací okolo hospitalizace prezidenta Miloše Zemana se zabývá Vojenské zpravodajství (VZ). Vyšetřuje například listinu, kterou svolal zasedání nové Poslanecké sněmovny. Stejně jako policie má ověřovat, zda nebyl podpis zfalšovaný.

Děním okolo prezidenta Miloše Zemana se zabývá i Vojenské zpravodajství. Zemana totiž v Ústřední vojenské nemocnici léčí vojáci. O situaci je informováno i ministerstvo obrany, které ÚVN zřizuje.

Podle portálu info.cz tajná služba vyšetřuje okolnosti úkonů, které prezident v nemocnici provádí. Zejména má jít o listinu, jíž svolal zasedání nové Poslanecké sněmovny na 8. listopadu.

Ministerstvo obrany stojí za nedávnými výroky, které k situaci vydala Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). "Vyjádření ÚVN bylo jasné,“ uvedla pro TN.cz mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeistrová. Jedním z takových vyjádření byl například distanc ÚVN od výroků předsedy sněmovny Radka Vondráčka (ANO) o zdravotním stavu prezidenta.

Související obsah

Tajné služby se zajímají o dění na Zemanově pokoji, do kterého měl Vratislav Mynář vodit návštěvy bez vědomí ošetřujícího lékaře a ředitele nemocnice Miroslava Zavorala, a údajně také o prezidentovu fyzickou i mentální vůli.

O situaci v ÚVN se ví i na ministerstvu obrany. "Rozhodně pan ministr Lubomír Metnar jako hlava zřizovatelské organizace je informován o všech krocích ÚVN i jejího ředitele,“ potvrdila Zechmeistrová.

Prezidentovým podpisem na dokumentu svolávajícím Sněmovnu se zabývají i policisté. Na Vrchní státní zastupitelství v Praze totiž přišlo trestní oznámení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz