Domácí

Stavem prezidenta Zemana se zabývá tajná služba. Ověřuje jeho podpis

Stavem prezidenta Zemana se zabývá tajná služba. Ověřuje jeho podpis
Zdroj: TV Nova, Profimedia

Situací okolo hospitalizace prezidenta Miloše Zemana se zabývá Vojenské zpravodajství (VZ). Vyšetřuje například listinu, kterou svolal zasedání nové Poslanecké sněmovny. Stejně jako policie má ověřovat, zda nebyl podpis zfalšovaný.

Děním okolo prezidenta Miloše Zemana se zabývá i Vojenské zpravodajství. Zemana totiž v Ústřední vojenské nemocnici léčí vojáci. O situaci je informováno i ministerstvo obrany, které ÚVN zřizuje.

Podle portálu info.cz tajná služba vyšetřuje okolnosti úkonů, které prezident v nemocnici provádí. Zejména má jít o listinu, jíž svolal zasedání nové Poslanecké sněmovny na 8. listopadu.

Ministerstvo obrany stojí za nedávnými výroky, které k situaci vydala Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). "Vyjádření ÚVN bylo jasné,“ uvedla pro TN.cz mluvčí ministerstva obrany Jana Zechmeistrová. Jedním z takových vyjádření byl například distanc ÚVN od výroků předsedy sněmovny Radka Vondráčka (ANO) o zdravotním stavu prezidenta.

Související obsah

Tajné služby se zajímají o dění na Zemanově pokoji, do kterého měl Vratislav Mynář vodit návštěvy bez vědomí ošetřujícího lékaře a ředitele nemocnice Miroslava Zavorala, a údajně také o prezidentovu fyzickou i mentální vůli.

O situaci v ÚVN se ví i na ministerstvu obrany. "Rozhodně pan ministr Lubomír Metnar jako hlava zřizovatelské organizace je informován o všech krocích ÚVN i jejího ředitele,“ potvrdila Zechmeistrová.

Prezidentovým podpisem na dokumentu svolávajícím Sněmovnu se zabývají i policisté. Na Vrchní státní zastupitelství v Praze totiž přišlo trestní oznámení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz