Domácí

Mynář promluvil o zdraví prezidenta Zemana. Nebyl v bezvědomí, tvrdí

Prezident Miloš Zeman je hospitalizovaný dobrovolně, uvedl na tiskové konferenci jeho kancléř Vratislav Mynář. Nebyl podle něj při převozu v bezvědomí. Předsedovi Senátu Milošovi Vystrčilovi jde podle něj o odstavení prezidenta od moci a zviditelnění.

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář v pondělí vystoupil na tiskové konferenci. Prezident je podle něj hospitalizován dobrovolně. Odmítl také, že byl Zeman v bezvědomí. "Kdyby tomu tak bylo, tak by asi měl na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojen na přístroje," uvedl kancléř v pondělí.

Že se k situaci vyjádří, prohlásil poprvé Mynář minulý týden. "Po dohodě s rodinou pana prezidenta se chystám na počátku příštího týdne veřejně vystoupit a vyvrátit lži, které se šíří," uvedl v pátek večer Mynář. Čas upřesnil tiskový mluvčí Hradu v pondělí po poledni.

"Prezident uložil připravit rozhodnutí o svolání sněmovny na 8. listopadu a požádal o účast předsedu Sněmovny Radka Vondráčka," řekl Mynář. "Osobně jsem s panem Vondráčkem byl přítomen toho, kdy pan prezident podepsal toto rozhodnutí a předal panu Vondráčkovi k vyřízení," tvrdí. 

Související obsah

O zdraví prezidenta podle slov na tiskové konferenci nemůže informovat. "Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici rodinných příslušníků," prohlásil kancléř.

V pondělí také dostal předseda Senátu Miloš Vystrčil zprávu od Ústřední vojenské nemocnice, která měla zodpovědět jeho otázky ke stavu prezidenta. Obsah zprávy by měl Vystrčil okomentovat ještě v pondělí.

Podle Mynáře Vystrčil dotazem na Zemanovo zdraví vyvolal mediální hru. Slouží to pouze k jeho zviditelnění a odstranění prezidenta Zemana z úřadu, tvrdí kancléř. "Dovolte mi, abych podotkl, že tolik pokrytectví, které předvádí předseda a někteří členové Senátu, jsem v životě nezažil a vše od samého začátku směřuje pouze ke snaze zbavit pana prezidenta výkonu jeho pravomocí," doplnil Mynář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz