Domácí

Mynář promluvil o zdraví prezidenta Zemana. Nebyl v bezvědomí, tvrdí

Prezident Miloš Zeman je hospitalizovaný dobrovolně, uvedl na tiskové konferenci jeho kancléř Vratislav Mynář. Nebyl podle něj při převozu v bezvědomí. Předsedovi Senátu Milošovi Vystrčilovi jde podle něj o odstavení prezidenta od moci a zviditelnění.

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář v pondělí vystoupil na tiskové konferenci. Prezident je podle něj hospitalizován dobrovolně. Odmítl také, že byl Zeman v bezvědomí. "Kdyby tomu tak bylo, tak by asi měl na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojen na přístroje," uvedl kancléř v pondělí.

Že se k situaci vyjádří, prohlásil poprvé Mynář minulý týden. "Po dohodě s rodinou pana prezidenta se chystám na počátku příštího týdne veřejně vystoupit a vyvrátit lži, které se šíří," uvedl v pátek večer Mynář. Čas upřesnil tiskový mluvčí Hradu v pondělí po poledni.

"Prezident uložil připravit rozhodnutí o svolání sněmovny na 8. listopadu a požádal o účast předsedu Sněmovny Radka Vondráčka," řekl Mynář. "Osobně jsem s panem Vondráčkem byl přítomen toho, kdy pan prezident podepsal toto rozhodnutí a předal panu Vondráčkovi k vyřízení," tvrdí. 

Související obsah

O zdraví prezidenta podle slov na tiskové konferenci nemůže informovat. "Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici rodinných příslušníků," prohlásil kancléř.

V pondělí také dostal předseda Senátu Miloš Vystrčil zprávu od Ústřední vojenské nemocnice, která měla zodpovědět jeho otázky ke stavu prezidenta. Obsah zprávy by měl Vystrčil okomentovat ještě v pondělí.

Podle Mynáře Vystrčil dotazem na Zemanovo zdraví vyvolal mediální hru. Slouží to pouze k jeho zviditelnění a odstranění prezidenta Zemana z úřadu, tvrdí kancléř. "Dovolte mi, abych podotkl, že tolik pokrytectví, které předvádí předseda a někteří členové Senátu, jsem v životě nezažil a vše od samého začátku směřuje pouze ke snaze zbavit pana prezidenta výkonu jeho pravomocí," doplnil Mynář.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz