Zahraničí

V Německu zmizela dívka (11). Unést ji měla česká sekta, dokazuje zpráva

V Německu zmizela dívka (11). Unést ji měla česká sekta, dokazuje zpráva
Zdroj: Policie/ Profimedia

Pohřešovanou 11letou Shalomah z Bavorska údajně unesli rodiče ze sekty Dvanáct kmenů. Dokazovat to má e-mailová zpráva jednoho z členů sdružení, kterou policie aktuálně prověřuje. Dívka doposud bydlela u pěstounů, v sobotu ale zmizela.

Zmizení jedenáctileté Shalomah z Německa je zřejmě objasněno. Dívka, která zmizela během sobotního běhání v oblasti obce Holzheim, s nejvyšší pravděpodobností skončila u svých biologických rodičů, informuje německý Bild.

Dokazovat to má dopis člena sekty Dvanáct kmenů, ke které její příbuzní patří. Odesílatel dívčiným pěstounům vzkázal, aby se nebáli. Shalomah se prý daří. Pěstoun dívky Günter S. už v neděli tvrdil, že se obává, aby právě tato sekta neměla ve zmizení Shalomah prsty. "Vypadá to, že si ji vzali rodiče," pronesl.

Související obsah

​Dívka žila s pěstounskou rodinou v Holzheimu-Eppisburgu asi osm let. Její rodiče patří k sektě Dvanáct kmenů, což v roce 2013 vyvolalo skandál. O nechvalně proslulém sdružení média v minulosti informovala jako o odnoži týrající děti. Na veřejnost se totiž dostaly videonahrávky členů, kteří bili své děti údery pruty. Sekta je známá také tím, že odmítá státní školství.

V televizní reportáži o sektě tehdy otec Shalomah tvrdil, že "trestání dětí prutem je Boží vůle". "Bolí to minutu. Je to jen malý prut. Zvednout vlastní ruku je mnohem horší," prohlašoval. Do případu se vložil úřad pro péči o mládež, který vyhodnotil, že s křesťanskou vírou a Boží vůlí toto přesvědčení nemá nic společného. Několik dětí umístil do pěstounských rodin. Členové sekty se stáhli do České republiky.

Někteří z potomků se vrátili do sekty poté, co dosáhli plnoletosti. Shalomah je teprve jedenáct, a proto byla stále v péči úřadu. Mluvčí policie pro Bild uvedla: "Tuto poštu musíme zkontrolovat. Odesílatel a obsah musí být ověřen. Pokud se potvrdí, že rodiče skutečně vzali dívku s sebou, pak jde o únos dítěte. Stopy chladnou. Ale stále vyšetřujeme. A nevylučujeme ani další možnosti. Například že šlo o nehodu nebo zločin."

V Česku před několika dny zmizela také osmiletá dívka z Německa. Naštěstí se ji podařilo najít živou a zdravou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz