Domácí

Divoká zvířata i spaní v trávě. Dívenka poprvé popsala, co v lese zažila

Divoká zvířata i spaní v trávě. Dívenka poprvé popsala, co v lese zažila
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Osmiletá německá dívenka poprvé promluvila o tom, co zažila během dvou mrazivých nocí, které strávila v lesích na Domažlicku. Dívka se ztratila během rodinného výletu a od neděle po ní pátralo přes 1400 lidí. Nakonec ji našel český hajný.

Podle vyjádření mluvčího německé policie Floriana Becka je dívka v pořádku, a dokonce se svěřila s tím, co během dvou mrazivých dnů zažila. "V noci spala na louce ve vysoké trávě a viděla zvířata jako jeleny, lišky a divočáky," uvedl Beck.

​Dívenka také popsala, že se v noci v lese bojí, a proto na sebe neupozornila. Podle jejích slov také celou dobu nic nejedla ani nepila. Nyní je už se svými rodiči, kteří požádali veřejnost o soukromí. "Máme velikou radost a všem záchranářům velmi děkujeme," vzkázala rodina prostřednictvím policie.

Související obsah

Holčička strávila sama v přírodě dvě mrazivé noci. Podle záchranářů byla prochladlá, unavená, ale při vědomí a jako zázrakem vyvázla bez jakéhokoliv zranění. Sanitka ji po nálezu odvezla na hraniční přechod Folmava, kde ji čeští záchranáři předali německým kolegům. Ti ji dopravili na dětské oddělení nemocnice v německém Chamu.

Související obsah

Německou dívenku od neděle hledali jak policisté, tak i profesionální a dobrovolní hasiči. Celkově se do akce zapojilo přes 1400 lidí. V úterý odpoledne pak přišla po třech dnech dobrá zpráva, dívka byla nalezena v pořádku asi čtyři kilometry od místa, kde se ztratila.

Dívku našel hajný z Domažlických městských lesů Martin Semecký. "Ležela uprostřed lesa. Když jsme s ostatními prohledávali trávu, tak se před námi zvedla. Měl jsem ohromnou radost," svěřil se zachránce dívky pro TV Nova. Celý rozhovor s ním si můžete přečíst v tomto článku.

Holčičku v lese našel český hajný. Poslechněte si jeho první dojmy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz