Zahraničí

Zvrat v případu Češky (†25) zastřelené v Kolumbii. Její tělo konečně přivezli do ČR

Zvrat v případu Češky (†25) zastřelené v Kolumbii. Její tělo konečně přivezli do ČR
Zdroj: Facebook / TN.cz

Úspěšně se podařilo vyjednat převoz těla zastřelené 25leté Češky z Kolumbie zpět do vlasti. Redakci TN.cz to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová s tím, že ačkoliv je tímto případ po konzulární stránce u konce, vyšetřování smrti Anny T. stále pokračuje. Tamní úřady přislíbily, že o posunech v případu budou českou stranu nadále informovat.

Je tomu už téměř měsíc od chvíle, kdy policisté v Kolumbii začali vyšetřovat smrt zastřelené Češky. Anna T., bývalá studentka medicíny z Prahy, měla do jihoamerické země odcestovat se svým přítelem. Domů už se ale nevrátila. Příbuzní čekali dlouhé týdny, než se podařilo vyjednat převoz těla zpět do vlasti. Konečně se ale dočkali.

"Vzhledem k tomu, že se nám podařilo repatriovat tělo oběti do ČR, po konzulární stránce je případ u konce. Pro ministerstvo zahraničních věcí, respektive naši ambasádu v Bogotě, tím ale případ nekončí. Kolumbijské úřady, se kterými jsou naši kolegové v kontaktu, nám přislíbily, že nás budou o průběhu vyšetřování a případném posunu informovat," sdělila v pondělí TN.cz mluvčí ministerstva Eva Davidová.

Ta zároveň uvedla, že v tuto chvíli je případ zcela v kompetenci kolumbijské policie. "Bohužel nejsme schopni odhadnout, jak dlouho bude ještě vyšetřování trvat," dodala.

Související obsah

​Pojišťovna ve spolupráci s pohřební službou začala převoz těla pětadvacetileté Češky, kterou našli koncem září zastřelenou v Kolumbii, řešit zhruba před dvěma týdny. Jak pokračuje vyšetřování, ale doposud není příliš jasné. Ačkoliv mluvčí ubezpečila, že kolumbijská policie na případu stále pracuje, vyšetřovatelé zatím mlčí a veškeré podrobnosti případu si nechávají zatím pro sebe. 

Tělo Češky našli policisté na ulici nedaleko kolumbijského města Jardín 24. září. Doposud prozradili pouze to, že dívka byla několikrát postřelena a že do Kolumbie přijela před několika týdny s partnerem britské národnosti. Ten jim poskytl několik cenných informací, zároveň se stal ale i jedním z hlavních podezřelých. Vyšetřovatelé však nevyloučili ani to, že se dívka mohla stát obětí loupežného přepadení. Zemřela nedaleko drogami nechvalně proslulého Medellínu.

Více o smrti Češky v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz