Zahraničí

Oslava novomanželů v Karpatech se změnila v horor. Pod nohama jim vybuchla munice

Oslava novomanželů v Karpatech se změnila v horor. Pod nohama jim vybuchla munice
Zdroj: Horská záchranná služba Slovensko

Oslava s kamarády se pro ukrajinsko-maďarské novomanžele žijící ve Velké Británii změnila v tragédii. Nevědomky totiž zapálili táborák v lese na zakopané munici z první světové války. Následoval výbuch, který zabil dva lidi. Nevěsta je vážném stavu v nemocnici.

Novomanželé Lidia Makarchuková a Norbert Varga naplánovali v rámci svatební cesty idylický tábor společně se svými přáteli v karpatských lesích. Nikdo z 12 lidí ale netušil, že mají pod nohama nevybuchlou munici. Ta kvůli zapálenému táboráku explodovala. Šrapnel Lidii vážně zranil, její bratr a kamarád zahynuli, informuje Daily Mail.

Jak uvedl Norbert, asi kolem deváté večer odešel do stanu pro fotoaparát, když ho omráčil mohutný výbuch. "Utíkal jsem k táboráku a křičel na Lidii," popsal muž.

Související obsah

​"Na moment jsem si myslela, že někdo vzal kámen a hodil mi ho do obličeje. Byla to silná rána," popsala Lidia výbuch. Šrapnel z bomby zasáhl levou část jejího obličeje, má vážně poraněné nohy i ruce.

Zraněná žena uvedla, že nejhorší bylo to ticho, které po výbuchu nastalo. Pak akorát uslyšela naposledy vydechnout svého 29letého bratra Miroslava. Její kamarád následně zemřel v nemocnici.

Podle vyšetřovatelů výbušniny pocházely z první světové války, konkrétně z Brusilovovy ofenzívy v roce 1916. Mladá žena se bude muset léčit minimálně další měsíc a podstoupí také operaci oka. Nejvíce ale doufá, že se vrátí brzy zpět do Velké Británie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se do země cestující dostanou už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6431 pacientů s covidem, z toho 1018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz