Domácí

Majitel Bohemia Energy nekončí, dodává energie přes svou další firmu

Majitel Bohemia Energy nekončí, dodává energie přes svou další firmu
Zdroj: TV Nova

Spousta lidí si myslela, že po krachu Bohemia Energy skončí v energetice i její majitel Jiří Písařík. Ten ale podle Hospodářských novin stále nabízí dodávky energií, a to ze své poslední přeživší společnosti.

Konec dodavatele energií Bohemia Energy udělal čáru přes rozpočet tisícům lidí. S Bohemia Energy skončili také další dodavatelé, kteří patří do společnosti, a sice Comfort Energy, X Energie, Energie ČS a Europe Easy Energy. Konec oznámily také Kolibřík Energie a Skautská Energie.

Jiří Písařík, majitel Bohemia Energy a 32. nejbohatší Čech, však v energetice nekončí. Hospodářské noviny přinesly informace o dopise, který dostal jeden ze zákazníku Energie ČS, kterou Bohemia Energy loni koupila.

"Zajistili jsem pro vás nabídku společnosti Amper Market na uzavření nové dodávkové smlouvy za cenových podmínek, za kterých jste měli sjednanou původní dodávkovou smlouvu, a to na dobu určitou do 15. listopadu," píše se v dopise. Za obě firmy je na něm pak podepsaný právě Jiří Písařík.

Související obsah

Mluvčí Bohemia Energy se brání tím, že se dopis týká jen největších zákazníků, kteří mají problém sehnat nového dodavatele. "Chceme jim krátkodobě vypomoci, aby měli čas najít nějaké další řešení," řekla zmíněnému listu mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná.

Za koncem Bohemia Energy má stát špatná nákupní strategie. Ceny energií vzrostly nejvíc v historii, u elektřiny na trojnásobek a u plynu až na desetinásobek loňské ceny. Bohemia Energy si ale pro své zákazníky nenakoupila dostatečné množství energií a při současných cenách firmě už na nákupy nezbyly peníze.

Související obsah

​Zákazníci Bohemia Energy mohou ze zákona přejít k takzvaným dodavatelům poslední instance. Jde o společnosti, které historicky zajišťovaly dodávky elektřiny a plynu na daném území, jako například ČEZ, E.ON, PRE, Innogy a Pražská plynárenská.

To se ovšem netýká velkých odběratelů, kteří si musí dodávky zajistit sami. Právě pro ty je podle mluvčí Bohemia Energy určena nabídka z dopisu. I tak se ale jedná o problém i pro malé odběratele. Jelikož dodavatelé poslední instance nebyli na nápor nových zákazníků připraveni, budou muset dokoupit zásoby energií přímo na trhu, kde jsou aktuálně ceny extrémně vysoké. To znamená, že si zákazníci za plyn a elektřinu budou muset připlatit, někdy až o 100 procent.

mark, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz