Domácí

Policie chytila rekordní počet opilých řidičů. Ženě naměřili skoro 2,7 promile

Rekordních 33 opilých řidičů během víkendu zastavili policisté ve Zlínském kraji. Ve třech případech dokonce hodnoty alkoholu v dechu přesáhly dvě promile. Osm dalších řidičů řídilo pod vlivem drog.

Množství opilých šoférů překvapilo policejní hlídky napříč celým Zlínským krajem, a to ani policisté neměli žádnou speciální akci. Opilce za volantem zastavili ve městech, třeba v Rožnově pod Radhoštěm nebo v Otrokovicích, ale i na okresních silnicích mezi malými obcemi.

Rekordmankou byla žena, která nezvládla řízení, narazila do svodidel a skončila v příkopu. Detekční přístroj ukázal skoro 2,7 promile alkoholu v dechu.

Související obsah

​Podobnou hodnotu naměřili policisté i řidiči fabie ve Zlíně. Hodně přes dvě promile alkoholu v dechu měl i řidič čtyřkolky v Rožnově pod Radhoštěm. I jeho jízda skončila nehodou.

Na tak vysoké hodnoty alkoholu pamatuje trestní zákoník až tříletým vězením, peněžitým trestem a zákazem řízení. Kromě opilých řidičů zastavili policisté na Zlínsku během víkendu i osm šoférů pod vlivem drog.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz