Domácí

Policie chytila rekordní počet opilých řidičů. Ženě naměřili skoro 2,7 promile

Rekordních 33 opilých řidičů během víkendu zastavili policisté ve Zlínském kraji. Ve třech případech dokonce hodnoty alkoholu v dechu přesáhly dvě promile. Osm dalších řidičů řídilo pod vlivem drog.

Množství opilých šoférů překvapilo policejní hlídky napříč celým Zlínským krajem, a to ani policisté neměli žádnou speciální akci. Opilce za volantem zastavili ve městech, třeba v Rožnově pod Radhoštěm nebo v Otrokovicích, ale i na okresních silnicích mezi malými obcemi.

Rekordmankou byla žena, která nezvládla řízení, narazila do svodidel a skončila v příkopu. Detekční přístroj ukázal skoro 2,7 promile alkoholu v dechu.

Související obsah

​Podobnou hodnotu naměřili policisté i řidiči fabie ve Zlíně. Hodně přes dvě promile alkoholu v dechu měl i řidič čtyřkolky v Rožnově pod Radhoštěm. I jeho jízda skončila nehodou.

Na tak vysoké hodnoty alkoholu pamatuje trestní zákoník až tříletým vězením, peněžitým trestem a zákazem řízení. Kromě opilých řidičů zastavili policisté na Zlínsku během víkendu i osm šoférů pod vlivem drog.

sei, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz