Domácí

Od příštího roku se otevřou žádosti o nové kotlíkové dotace

Od nového roku mohou domácnosti s nižšími příjmy žádat o kotlíkové dotace, které pokryjí až 95 % nákladů na pořízení nového kotle. Jihočeský kraj už spustil předregistrace.

Nové kotlíkové dotace jsou určeny pro domácnosti s nižšími příjmy. Konkrétně budou moci o dotaci na nový kotel žádat ti, jejichž čistý roční příjem v loňském roce nepřekročil 170 900 korun. Podporu mohou využít na výměnu kotle na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy. Právě tyto třídy už nebude možné od září příštího roku využívat.

Kotlíkové dotace od ministerstva životního prostředí pokryjí až 95 % nákladů na pořízení nového kotle. O dotace bude možné od nového roku žádat na krajských úřadech. Jihočeský kraj už nyní spustil předregistrace.

Související obsah

Do nich se mají zájemci o nový kotel přihlásit. Kraj díky tomu bude znát přesný počet žadatelů o dotaci a bude moci ministestvo životního prostředí požádat o konkrétní finanční částku. Tím by mělo být zajištěno, že všechny domácnosti s nižšími příjmy dotaci na nový kotel získají.

​O dotaci na výměnu starého kotle mohou žádat i domácnosti s vyššími příjmy. V rámci programu Nová zelená úsporám dostanou až 50% finanční podporu.

mark, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz