Domácí

Statek hrůzy: Policie našla ve stavení desítky uhynulých zvířat

Hrůzný zážitek mají za sebou policisté a veterináři z Náchodska. V opuštěném statku našli desítky uhynulých zvířat. Ta nejspíš pošla během delšího časového úseku. Kriminalisté z týrání zvířat podezírají nejméně dva lidi.

Když policisté spolu s veterináři dorazili do polorozpadlého statku, uvnitř našli 70 uhynulých zvířat, jejichž těla byla v různém stádiu rozkladu. "Po příjezdu našich inspektorů bylo potvrzeno týrání zvířat," řekl ředitel Státní veterinární správy Hradec Králové, Aleš Hantsch.

Bývalé hospodářské stavení je z půlky vyhořelé, ve druhé půlce pak byly ustájené ovce a prasata. Bez vody a potravy tu zřejmě zvířata živořila několik týdnů. Nepřežilo žádné. Veterináři napočítali celkem 75 kusů. "Situace byla tristní, my to řešíme dál, ale paralelně to řeší policie ČR. Za 25 let praxe jsem to nezažil," řekl Hantsch.

Související obsah

​Policisté majitele zvířat dohledali a zjišťují, jestli jsou za úhyn zvířat zodpovědní. "Náchodští policisté v těchto dnech prověřují právnickou osobu zastoupenou 51letým mužem a 88letou ženou, kteří jsou podezřelí z týrání zvířat," dodala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Zatím se čeká na znalecké posudky. Za týrání hrozí až šestileté tresty ve vězení.

mark, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz